Pech po wielkim sukcesie. Polski medalista złamał obojczyk

Filip Maciejuk długo będzie wspominał mistrzostwa świata w Bergen. Polski kolarz najpierw zdobył brąz w rywalizacji juniorów w jeździe indywidualnej na czas, później ktoś ukradł mu rower, a w sobotę upadł na trasie młodzieżowego wyścigu ze startu wspólnego i złamał obojczyk!

Po wtorkowym wielkim sukcesie lider reprezentacji Polski liczył na kolejny medal. Juniorski wyścig ze startu wspólnego okazał się jednak niezwykle pechowy dla Biało-Czerwonych.

Wjechał na rywali

Maciejuk wjechał na leżących w tunelu kolarzy, upadł, dotkliwie się potłukł i nie był w stanie kontynuować rywalizacji. Jak się później okazało, złamał obojczyk.

Z kolei mistrz Polski w tej kategorii Adam Kuś miał kraksę, złapał gumę, a pomoc techniczna nie mogła do niego szybko dotrzeć. Stracił duży dystans do czołówki i zszedł z trasy.

- Występ nieudany, z dużą dozą pecha. Ukończyli go tylko dwaj nasi zawodnicy, którzy mieli pomagać Maciejukowi i Kusiowi. Dawid Burczak mógł ewentualnie finiszować z peletonu, ale do tego nie doszło – powiedział trener kadry Tomasz Owsian.

Triumf Duńczyka

Ostatecznie Burczak zajął 61. miejsce, a Mikołaj Konieczny - 70. Obaj stracili blisko siedem minut do zwycięzcy Duńczyka Juliusa Johansena. Zaatakował on z niewielkiej grupy liderów 10 km przed metą na podjeździe na Łososiowe Wzgórze i stopniowo powiększał przewagę, która urosła do 51 sekund. Pozostałe medale zdobyli Włosi Luca Rastelli i Michele Razzoli.

Na sobotę zaplanowano jeszcze wyścig elity kobiet. Liderką Biało-Czerwonych będzie Katarzyna Niewiadoma.