Młody Polak wystrzelił po medal. Wielki sukces na mistrzostwach świata

Filip Maciejuk zdobył w norweskim Bergen brązowy medal kolarskich mistrzostw świata w rywalizacji juniorów w jeździe indywidualnej na czas.

Trasa liczyła 21,1 kilometra. Polak świetnie rozłożył na niej siły. Zaczął spokojnie, na pierwszym pomiarze zajmował dopiero 20. pozycję, ale potem docisnął i systematycznie przesuwał się w górę. Za jego plecami długo czaił się faworyt gospodarzy Andreas Leknessund, który ostatecznie nie wytrzymał tempa czołówki.

Maciejuk wpadł na metę z czasem gorszym o 13.39 sek. od zwycięzcy - Brytyjczyka Thomasa Pidcocka. Srebro powędrowało do Włocha Antonio Puppio. (11.92 straty). Drugi z Polaków - Damian Papierski - zajął 31. miejsce.

Nie mógł uwierzyć

- Jestem niesamowicie szczęśliwy, choć to co się wydarzyło jeszcze do mnie nie dociera. Dziękuję mojej rodzinie, trenerom, Polskiemu Związkowi Kolarskiemu oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego sukcesu. To z pewnością mój największy sukces w karierze – cytuje Maciejuka oficjalna strona związku (PZKol).

Trudno się z zawodnikiem nie zgodzić. Maciejuk w tym roku sięgnął po mistrzostwo Polski, ale na mistrzostwach Europy w Danii był dopiero siódmy.

To drugi medal biało-czerwonych wywalczony w Bergen. W niedzielę Michał Kwiatkowski zdobył z brytyjską ekipą Sky brąz w jeździe drużynowej na czas.