tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Odmieniona Jędrzejczyk wraca po rekord. "Chcę, aby wymieniano mnie wśród legend"

Odmieniona Jędrzejczyk wraca po rekord. "Chcę, aby wymieniano mnie wśród legend"
Foto: USA Today Sports/Forum | Video: Artur Węgrzynowicz / Artur Węgrzynowicz Joanna Jędrzejczyk już nie raz udowodniła, że jest mistrzynią

W nocy z soboty na niedzielę mistrzyni MMA organizacji UFC Joanna Jędrzejczyk stanie do kolejnej obrony pasa w wadze słomkowej. Polka zaprezentuje się na gali w Dallas, w tym samym miejscu, gdzie 26 miesięcy temu zdobyła tytuł. Jej rywalką będzie Brazylijka Jessica Andrade.

Wspierana przez całą świtę fachowców zawodniczka zapewnia, że jest świetnie przygotowana i już ambitnie patrzy w przyszłość - m.in. zamierza sięgnąć po prymat w nowo utworzonej wadze muszej.

Sobotnia walka dla pochodzącej z Olsztyna Jędrzejczyk będzie 14. w zawodowej karierze w MMA i 8. w najbardziej prestiżowej organizacji UFC. Niepokonana na zawodowych arenach olsztynianka postara się utrzymać prymat w wadze słomkowej. Jej przeciwniczką podczas gali UFC 211 będzie 25-letnia Andrade, a walka znowu odbędzie się w Dallas.

Wraca odmieniona

- Wracam tutaj po dwóch latach z pewnością jako inna osoba i zawodniczka - powiedziała popularna "JJ". - Jestem bardziej wymagająca wobec ludzi, którymi się otaczam, ale to dlatego, że sama od siebie wymagam coraz więcej. Nie narzekam i nie popadam w rutynę. Staram się też być lepszym człowiekiem, dlatego niedługo powstanie moja fundacja. Chcę dzielić się z ludźmi moimi doświadczeniami, pokazać, że warto walczyć i marzyć. Moją drogę na szczyt pokonałam mimo wielu przeciwieństw losu. Nie miałam bogatych rodziców, wszystko musiałam wywalczyć i to dosłownie - podkreśliła Polka.

Aby realizować swoje marzenia, kilka miesięcy temu Jędrzejczyk przeprowadziła się na Florydę, gdzie trenuje w jednym z najlepszych klubów MMA American Top Team. Ma tam idealne warunki do przygotowań i całą świtę doradców. - Jestem profesjonalistką, która dba o każdy detal - zapewnia.

Pochodząca z Parany rywalka Jędrzejczyk legitymuje się bilansem 16-5 (7-3 w UFC) i może pochwalić się passą trzech kolejnych zwycięstw. Jest doskonale znana Jędrzejczyk, bowiem kilka lat temu obie miały tego samego menadżera.

- Jessica to świetna zawodniczka i nie ma między nami złej krwi - zapewniła Polka. - W środę spotkałyśmy się face to face w przyjacielskiej atmosferze. Nie było przepychanek, ocierania się nos w nos. Czasem tego wymaga otoczka, ale w tym przypadku wiemy, że liczy się sobotni wieczór, a tam obie damy z siebie wszystko. Ona przychodzi zabrać mój pas, a ja nie mam zamiaru jej nic oddawać - podkreśliła Polka.

Chce rekordu

W przypadku wygranej Jędrzejczyk wyrówna rekord legendarnej Amerykanki Rondy Rousey, która dotychczas zwyciężyła w sześciu walkach o pas lub jego utrzymanie. Polka nie chce na tym poprzestać i planuje łamać kolejne bariery.

- W każdej walce pobijam rekordy w liczbie ciosów, kopnięć - wylicza. - W niedalekiej przyszłości chciałabym dołożyć tytuł w wadze muszej i zostać podwójną mistrzynią. Kiedy zakończy się moja kariera, chciałabym, aby wymieniano mnie wśród legend. Nie chodzi o noszenie na rękach, o nazywanie ulic moim imieniem, ale w ostatecznym rozrachunku chciałabym znaleźć się w gronie najwybitniejszych sportowców w Polsce - dodała.

Zanim to nastąpi, Polka musi zatrzymać mówiącą o atakach od pierwszych minut i o "szklanej szczęce" Andrade.

- Pozwolę jej być ofensywną. Mam na to plan - zdradziła Jędrzejczyk. - Jessica - zresztą jak wszystkie inne zawodniczki - sporo mówi przed walką: że mnie pokona, sprowadzi do parteru i zmusi do poddania. Ale fakt jest taki, że wcale nie mam szklanej szczęki. Idę po piątą obronę mojego tytułu i dotychczas nikt mnie nie posadził, nie znokautował. Wiem, że ona będzie w świetnej dyspozycji i że jest przygotowana na więcej niż sto procent. Miała najlepszy w karierze camp, bo to dla niej olbrzymia szansa. Ale i ja jestem gotowa. Pokażę w klatce polski, odważny charakter i serce - zapewniła Polka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.