tvnpix tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

"Naszym obowiązkiem jest pomagać". Kadra przygotowała Szlachetną Paczkę

zobacz więcej wideo »
"Naszym obowiązkiem jest pomagać". Kadra przygotowała Szlachetną Paczkę
 • Kadra przygotowała Szlachetną PaczkęKadra przygotowała Szlachetną Paczkę
 • Ekstraklasa ze Szlachetną Paczką Ekstraklasa ze Szlachetną Paczką
 • Kadra przekazała też medal Kadra przekazała też medal
 • Tomasz Majewski ambasadorem Szlachetnej PaczkiTomasz Majewski ambasadorem Szlachetnej Paczki
 • Marsz Szlachetnej Paczki w Warszawie Marsz Szlachetnej Paczki w Warszawie
 • Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka Wolontariusze akcji Szlachetna Paczka
Foto: Stowarzyszenie WIOSNA | Video: Stowarzyszenie WIOSNA Święci Mikołaje z reprezentacji

W przerwie między treningami przygotowali Szlachetną Paczkę. Świąteczny pakunek od reprezentacji Polski trafi do pani Moniki, która samotnie wychowuje troje dzieci. - To dla nas zaszczyt, że po raz kolejny możemy pomóc Szlachetnej Paczce - powiedział Robert Lewandowski, kapitan Biało-Czerwonych.

Od soboty można rejestrować się na stronie szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę, której w tym roku chce się pomóc. Wsparcie i przygotowanie paczki zapowiedział m.in. prezydent Andrzej Duda.

- W dwie godziny, od siódmej, wybrano tysiąc sześćset rodzin - mówił w "Dzień Dobry TVN" ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca akcji.

Oglądaj
Ks. Jacek Stryczek: najdroższa paczka za 50 tysięcy złotych
Wideo: Dzień Dobry TVN Ks. Jacek Stryczek: najdroższa paczka za 50 tysięcy złotych
WIĘCEJ NA STRONIE "DZIEŃ DOBRY TVN"

 

Przyjemność

- To przyjemność pomagania. Nie ma nic fajniejszego, niż dawanie prezentów, szczególnie ludziom, którzy ich najbardziej potrzebują - przyznał Tomasz Majewski.

Dwukrotny mistrz olimpijski, były kulomiot jest ambasadorem akcji.

Oglądaj
Tomasz Majewski ambasadorem Szlachetnej Paczki
Wideo: tvn24 Tomasz Majewski ambasadorem Szlachetnej Paczki

Kadra przygotowała wcześniej

Piłkarska reprezentacja Polski swoją Szlachetną Paczkę przygotowała już w listopadzie, w czasie zgrupowania przed meczami z Urugwajem i Meksykiem. Dla piłkarzy była to ostatnia okazja, żeby się spotkać.

Przesyłka trafi do pani Moniki. Kobieta jest wdową, osiem lat temu straciła męża. Została sama z trójką małych dzieci, bez pieniędzy i bez prawa do renty. Dzisiaj jej dzieci są starsze, więc kobieta pracuje dorywczo, między innymi sprząta mieszkania.

- To dla nas niezwykle ważne, że możemy dać szansę ludziom, którzy swoim działaniem pokazują, że najbardziej jej potrzebują – przyznał selekcjoner Adam Nawałka. – Ciężko pracują, walczą, mobilizują się w trudnych momentach i przekraczają bariery. Jako drużyna też staramy się tak postępować. Dziś pomagamy pani Monice, przygotowując dla niej paczkę, ale z jej historii możemy się też wiele nauczyć. To ona jest dla nas inspiracją - dodał.

Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA W paczce od kadry nie mogło zabraknąć piłki

"Naszym obowiązkiem jest pomagać"

W paczce znalazły się rzeczy najpilniej potrzebne, między innymi rozkładany fotel, żywność i ubrania. 13-letni Artur otrzyma plecak, 10-letnia Iza zestaw do szycia, a jej siostra bliźniaczka Luiza - piłkarskie korki w rozmiarze 35.

- Dla nas to coś fantastycznego - stwierdził Robert Lewandowski. - Mała dziewczynka kocha piłkę, gra, a my jesteśmy w stanie spełnić jej marzenie o posiadaniu takich prawdziwych piłkarskich butów.

Bramkarz Wojciech Szczęsny powiedział, że piłkarze "są grupą szczęściarzy". - Robimy to, co lubimy, mamy komfortowe życie, dlatego naszym obowiązkiem jest pomagać ludziom, którzy mają ciężej - oświadczył.

Grzegorz Krychowiak - podobnie jak Lewandowski - Szlachetną Paczkę przygotowuje od lat. - W ubiegłym roku razem z narzeczoną odwiedziliśmy jedną z paczkowych rodzin. To było niesamowite doświadczenie. Tego uśmiechu, który pojawił się na twarzach dzieci, dla których przygotowaliśmy paczkę, nie zapomnę do końca życia - wspominał.

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Paczki są przekazywane raz w roku, przed świętami Bożego Narodzenia.

Po raz pierwszy akcja została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez księdza Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. W ramach ubiegłorocznej XVI edycji Szlachetnej Paczki pomoc o łącznej wartości ponad 47 milionów złotych trafiła do blisko 19 tysięcy rodzin w całej Polsce.

Tegoroczny finał akcji, podczas którego paczki dotrą do rodzin, odbędzie się 9-10 grudnia. W ramach akcji 11 100 wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Szlachetna Paczka ma zasięg ogólnopolski, a jej działanie obejmują 645 rejonów na terenie całego kraju.

W sobotę ulicami 16 polskich miast wojewódzkich przeszły marsze wolontariuszy. Wśród transparentów na warszawskim marszu widniały napisy: "Myśl jak romantyk, działaj jak pozytywista", "Nie trzeba wojny, by zmobilizować idealistów", "Pomaganie jest super". Hasłem akcji "Szlachetna Paczka" jest: "Lubię ludzi". Podczas XVII edycji akcji liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy.

 

Oglądaj
Kadra przekazała też medal
Kadra przekazała też medal

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.