tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram

Jan Kulczyk nie żyje

"Był przyjacielem sportu". PKOl wspomina Kulczyka

zobacz więcej wideo »
"Był przyjacielem sportu". PKOl wspomina Kulczyka
  • Jan Kulczyk wspierał polski sportJan Kulczyk wspierał polski sport
  • Jan Kulczyk nie żyje Jan Kulczyk nie żyje
Foto: Leszek Fidusiewicz / REPORTER / Forum | Video: tvn24 Kulczyk wspierał polski sport

- Sponsoring Polskiego Komitetu Olimpijskiego przez Jana Kulczyka nie polegał tylko na wkładzie finansowym - wspomina wybitnego biznesmena, ale i miłośnika sportu sekretarz generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Adam Krzesiński. Kulczyk zmarł w wieku 65 lat.

Należące do jednego z najbogatszych Polaków firmy Kulczyk Holding i Kulczyk Investments zostały sponsorami strategicznymi PKOl w 2012 roku i będą wspierać polskich sportowców co najmniej do igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku. Nieoficjalnie mówi się, że w tym czasie dzięki tej umowie polski sport dostanie nawet 30 mln złotych.

Zaangażowanie finansowe Kulczyka w polski sport odczuli sami olimpijczycy. Pozwoliło ono podwyższyć wysokość finansowych nagród za zdobyte na igrzyskach medale.

Nie tylko pieniądze

Wsparcie Kulczyka dla sportowców nie ograniczało się tylko do finansowego zasilenia konta PKOl. Był on przewodniczącym Rady Patronów Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Z jego inicjatywy utworzono Radę PKOl, zainaugurowano też Obrady Okrągłego Stołu Polskiego Sportu, w których udział wzięło ponad 100 osób ze świata sportu, polityki oraz biznesu. W ten sposób przedsiębiorca chciał merytorycznie wesprzeć i zainspirować do działania szersze środowisko.

Wielki kibic

Jak Kulczyk chętnie odwiedzał sportowe areny. - Był przyjacielem sportu, wielkim kibicem, przeżywał starty polskich sportowców ich sukcesu i porażki - wspominał na antenie TVN24 Krzesiński.

Zmagania w Soczi biznesmen oglądał zresztą na własne oczy.

Jan Kulczyk zmarł w wieku 65 lat. Był najbardziej aktywnym na arenie międzynarodowej polskim biznesmenem. Działał w Europie, Afryce, Ameryce Południowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Jan Kulczyk nie żyje

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.