tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zieliński wygrał proces z kibicem. Nie musi przepraszać za doping

Zieliński wygrał proces z kibicem. Nie musi przepraszać za doping
Foto: Kari Kinnunen / Flickr (CC BY-SA 2.0) | Video: Fakty (materiał z sierpnia 2016) Adrian Zieliński czuje się niewinny (materiał z 13 sierpnia 2016)

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy odrzucił w środę pozew poznańskiego prawnika przeciwko Adrianowi Zielińskiemu. Sztangista nie musi więc przepraszać Michała Gniatkowskiego, ani wpłacać pieniędzy na fundacje pomagające młodym sportowcom.

Prawnik z Poznania, Michał Gniatkowski zarzucił Adrianowi Zielińskiemu naruszenie dóbr osobistych. Twierdził, że przyłapanie sztangisty na dopingu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro odebrało mu przyjemność z oglądania zawodów, prawo do cieszenia się rywalizacją fair play i wiarę w to, że igrzyska są czyste. Domagał się więc przeprosin oraz wpłaty przez sportowca pieniędzy na fundacje pomagające młodym sportowcom.

"Subiektywne odczucia"

Zieliński podczas ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro został przyłapany na stosowaniu niedozwolonego środka dopingującego – nandrolonu. W Brazylii nie wystartował, a przez panel dyscyplinarny został zdyskwalifikowany na cztery lata.

Sztangista twierdzi, że środek przyjął nieświadomie i zapewnia, że dowiedzie swojej niewinności. Złożył w tej sprawie odwołanie i czeka na wyznaczenie daty kolejnego posiedzenia panelu. To także wypłynęło na decyzję bydgoskiego sądu, który ostatecznie zdecydował o oddaleniu powództwa.

- Postępowanie dyscyplinarne jest w toku i ono wskaże, czy pozwany świadomie przyjmował środki dopingujące. Przeprosił kibiców za to, zapewniając, że ich nie stosował. Zdaniem sądu pozwany nie naruszył praw powoda, brak jest więc podstaw do udzielenia ochrony prawnej wskazanym przez powoda subiektywnym odczuciom, które nie mieszczą się w kategorii dóbr osobistych – powiedziała sędzia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Dorota Marszałkowska, ogłaszając wyrok.

Żadna ze stron nie stawiła się w środę w bydgoskim sądzie na ogłoszeniu wyroku. Orzeczenie jest nieprawomocne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.