tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rywal krzyczał z bólu, on zasłonił go ciałem. "Dżentelmen. Klasa"

Rywal krzyczał z bólu, on zasłonił go ciałem. "Dżentelmen. Klasa"
Foto: Twitter | Video: Twitter, stadetoulousain.fr Tala Gray pokazał, co znaczy fair play

Rugbyści to wielkie chłopy, grają twardo, ale gdy trzeba, wiedzą, co znaczy szacunek dla rywala. Australijczyk Tala Gray na chwilę przestał myśleć, jak dać punkty swojemu zespołowi, bo zajął się kontuzjowanym rywalem. Świat rugby jest pod wrażeniem.

To był mecz ligi francuskiej. Stade Toulousain, klub Graya, grał z Lyonem. Atakował, ale australijski rugbysta na moment stracił zainteresowanie akcją swojego zespołu. Dojrzał leżącego na boisku i zwijającego się z bólu zawodnika rywali Virgile'a Bruniego. Ten, jak się później okazało, zerwał więzadła w lewym kolanie.

Co zrobił Gray? Jego koledzy grali, byli blisko kolejnych punktów, ale on nie myślał o akcji. Zasłonił ciałem krzyczącego z bólu rywala, tak żeby nikt na niego nie wpadł i zapobiec jeszcze gorszym konsekwencjom.

Bruni nie był w stanie grać dalej, więcej nawet - nie mógł samodzielnie opuścić boiska. Mecz 11. kolejki wygrał Stade Toulousain 17:9.

 
 

Zasłonił rannego na polu bitwy

A postawa Graya został doceniona. "Dziękuję za to, jak się zachowałeś. Mam nadzieję, że do zobaczenia na boisku" - napisał za pośrednictwem mediów społecznościowych kontuzjowany Francuz.

"Zasłonił rannego przeciwnika na polu bitwy. Dżentelmen, klasa" - podsumował zachowanie Graya dziennik "L'Equipe".

To nie wszystko. Z inicjatywy prezydenta jego klubu przyznano mu nagrodę Fair Play i Elegancji. - Poza swoimi umiejętnościami Tala Grey to przede wszystkim człowiek o wyjątkowej moralności - uzasadnił pan Didier Lacroix.

 
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka