tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wicemistrzyni zachęca dzieci do sportu. "Trochę podstępem"

zobacz więcej wideo »
Wicemistrzyni zachęca dzieci do sportu. "Trochę podstępem"
  • Pyrek: jestem najlepszym dowodemPyrek: jestem najlepszym dowodem
  • Pyrek: mówię, co sport daje Pyrek: mówię, co sport daje
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Monika Pyrek zachęca dzieci do aktywności fizycznej

Zachęcenie dzieci do aktywności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii jest celem akcji zainaugurowanej w Rudzie Śląskiej przez byłą tyczkarkę Monikę Pyrek. - Na ich zainteresowanie grami komputerowymi nie można się obrażać – mówiła dwukrotna wicemistrzyni świata.

- Trochę podstępem próbujemy wykorzystać zainteresowanie dzieciaków światem wirtualnym i na nowo ściągnąć je do tradycyjnej aktywności fizycznej. U uczniów klas gimnazjalnych, czy obecnie ostatnich w szkole podstawowej, jest kryzys. Wcześniej chcą łapczywie wszelkiego ruchu. Potem, w wieku dojrzewania, zaczynają się siebie wstydzić, oceniają się. Nie ma co się obrażać, że dzieci kochają gry i świat wirtualny. Trzeba to wykorzystać – wyjaśniła czterokrotna olimpijka.

Aktywne dzieci lepiej się uczą

- Ja byłam dzieckiem bardzo aktywnym, takim, którego na siłę trzeba było ściągać do domu z trzepaka. Ale pamiętam, że kiedy odkrywałam w sobie dziewczynę, to był trudny czas. Duża była wtedy rola trenera, który przytrzymał mnie przy sporcie, pokazał jego wartości – wspominała była zawodniczka, która karierę zakończyła w 2012 roku.

Podkreśliła, że aktywność fizyczna to nie tylko zdrowie.

- Poprawia też pamięć, koncentrację, dzieci aktywne lepiej się uczą, są bardziej obowiązkowe, nie spóźniają się. Badania to potwierdzają. Mnie sport nauczył, aby wszystko robić na czas. Organizacja i logistyka życia była perfekcyjna – zauważyła Pyrek.

W rudzkiej hali ustawiono dla dzieci stanowiska koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy, piłki nożnej z systemem mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność, rzutu piłką na bramkę – też z elektronicznym pomiarem siły. Był i stacjonarny rower zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości oraz miejsce do wirtualnej rzeczywistości z aplikacją bokserską. Przeprowadzono także bieg na 30 metrów z pomiarem czasu oraz test sprawnościowy na elektronicznym refleksomierzu.

Takie zajęcia odbędą się w 11 miastach Polski.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.