tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Niespodzianka i niedosyt. Dwa srebra wioślarek

Reprezentacja Polski wywalczyła w sobotnich finałach dwa srebrne medale wioślarskich mistrzostw świata w Sarasocie. Drugie miejsce zajęły czwórka podwójna kobiet oraz czwórka bez sterniczki. W niedzielę przed szansą stanie męska dwójka podwójna.

Startujące w czwórce bez sterniczki Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska sprawiły niespodziankę, sięgając na Florydzie po srebrny medal. Przez większość sezonu w składzie tej osady była jeszcze starsza siostra Wierzbowskiej - Anna, która w sierpniu uległa jednak wypadkowi podczas treningu na rowerze i doznała obrażeń nogi. Zastąpiła ją Michałkiewicz.

Dodana do programu igrzysk

Po trzecim miejscu w przedbiegu i drugim w repasażu wydawało się, że Biało-Czerwonym trudno będzie walczyć nawet o podium. Tymczasem w finale dały się wyprzedzić jedynie Australijkom. Trzecią lokatę zajęły Rosjanki.

Rywalizacja w tej konkurencji została już dodana do programu igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Z kolei srebrny medal czwórki podwójnej może być dla Polek rozczarowaniem. Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann wygrały wszystkie trzy rundy Pucharu Świata w tym sezonie i wydawało się, że w Sarasocie nie będą miały konkurencji. Zawodniczki trenera Jakuba Urbana prowadziły przez większość dystansu, ale na ostatnich metrach dały się wyprzedzić Holenderkom. Trzecie miejsce zajęły Brytyjki. 

Wyniki finałów:

czwórka bez sterniczki
1. Australia 6.33,58
2. Polska 6.34,25
3. Rosja 6.43,67

czwórka podwójna
1. Holandia 6.16,72
2. Polska 6.17,71
3. Wielka Brytania 6.19,93

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka