tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Amerykański ekspres w basenie. Zadziwił świat, odpocznie w Polsce

Amerykanie doczekali się następcy Michaela Phelpsa. Ma 20 lat i z zakończonych właśnie pływackich mistrzostw świata wywozi worek złotych medali. A na wakacje Caeleb Dressel jedzie do Polski.

Mistrzostwa w Budapeszcie zakończyły się sukcesem amerykańskiej reprezentacji. 38 medali, w tym 18 złotych, muszą budzić respekt. Dla porównania, druga w klasyfikacji medalowej Wielka Brytania uzbierała siedem krążków (Polska - jeden). To ogromny postęp w porównaniu z poprzednimi mistrzostwami w Kazaniu, na których pływacy USA wyłowili 23 medale.

Do obfitych żniw na Węgrzech poważnie przyłożył się Caeleb. Ten ledwie 20-letni specjalista od sprintu z Florydy aż siedmiokrotnie odsłuchał amerykańskiego hymnu. Tak się wyrównuje rekordy! Poprzednio siedem złotych medali przywiózł wielki Michael Phelps, ale było to dawno, bo 10 lat temu.

Już jest jak Phelps

W niedzielę, na zakończenie, Dressel wygrał z kolegami ze sztafety wyścig na 4x100 metrów stylem zmiennym. Dzień wcześniej dokonał rzeczy, która nie udała się nawet bardziej znanemu i przede wszystkiemu utytułowanemu Phelpsowi - w dwie godziny wyciągnął z budapeszteńskiego basenu aż trzy złota.

- Naprawdę nie wiem, co powiedzieć - studenta Uniwersytetu Floryda zamurowało na koniec mistrzostw.

Wiadomo za to, że na urlop udaje się do Polski i Szkocji. - Robię sobie małą przerwę, będę odpoczywał w Europie. I się cieszył - zdradził.

Polacy mistrzostwa zakończyli z jednym medalem - srebrnym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.