tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Jeden cios i od razu nokaut. Tak bije mistrz świata

Jeden cios i od razu nokaut. Tak bije mistrz świata
Foto: Charles McQuillan/Getty Images | Video: Getty Images/Twitter Wyczyn Zolaniego Tete trudno będzie pobić

Brytyjskie media podkreślają, że to najkrótszy pojedynek mistrzowski w historii pięściarstwa. Ale skoro wygrywa się w zaledwie 11 sekund - nie może być inaczej. Tym wyczynem popisał się bokser z RPA Zolani Tete.

Zawodnik z Republiki Południowej Afryki rywalizował w Belfaście ze swoim rodakiem Siboniso Gonyą o obronę pasa mistrza świata IBF w wadze koguciej.

Pierwszy i zarazem decydujący cios Tete wyprowadził w piątej sekundzie. Sędzia rozpoczął liczenie, ale widząc, że Gonya leży na plecach bez ruchu, szybko je przerwał i natychmiast wezwał personel medyczny. Nokaut ogłoszono po 11 sekundach.

- Trenowałem bardzo ciężko do tej walki. Wiedziałem, że Gonya nie przetrwa od samego początku - przyznał później bohater.


Tak krótko nie było od 23 lat

Brytyjskie media poinformowały, że do tej pory najkrótsza potyczka mistrzowska trwała 17 sekund - we wrześniu 1994 roku czempion WBO w junior piórkowej Portorykańczyk Daniel Jimenez wygrał z Austriakiem Haraldem Geierem.

Tete odniósł 26. zwycięstwo w zawodowej karierze. Dotychczas przegrał trzy walki. Jego przeciwnik legitymuje się rekordem 11-2.

Podczas sobotniej gali w Belfaście Filipińczyk Jerwin Ancajas (28-1-1) zachował tytuł mistrza globu IBF w kategorii super muszej, pokonując w szóstej rundzie miejscowego pięściarza Jamiego Conlana (19-1).

Z kolei w walce rankingowej kat. półciężkiej Przemysław Binienda (2-14) na punkty przegrał ze Stevenem Wardem (6-0) z Irlandii Północnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka