tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kliczko grzecznie, ale przestrzega. "Doświadczenia nie sprzedają w pigułkach"

Spotkali się w Kolonii na konferencji prasowej. Stanęli twarzą w twarz. Jak zwykle było między nimi dużo szacunku i grzecznych słów. - Dzisiaj możecie mnie nie znać, ale wszystko się zmieni po tej wspaniałej nocy na Wembley - oświadczył niemieckim kibicom Brytyjczyk Anthony Joshua. 29 kwietnia, właśnie na Wembley, w obecności 90 tysięcy kibiców, zmierzy się z Ukraińcem Władymirem Kliczką.

Stawką - poza sławą i pieniędzmi - będą pasy mistrzowskie federacji IBF i WBA w królewskiej kategorii.

Dla zwycięzcy do zdobycia zostaną jeszcze tytuły WBC i WBO. - Unifikacja byłaby czymś wspaniałym, ale wymaga ogromu pracy - przyznał Brytyjczyk.

Sport dla młodych ludzi

Do Niemiec Joshua wybrał się prywatnym odrzutowcem. Wypożyczonym. - Nie ma mowy, bym wydał 13 milionów funtów, a potem płacił za paliwo - wyznał 27-letni pięściarz. - Nie zapominam, że nie tak dawno jeździłem na treningi autobusem - dorzucił.

Gwiazdą już jest. A jeżeli pokona Kliczkę, trafi do historii sportu. - Patrzę na ostatnie 14 lat kariery Władymira i jestem dla niego pełen podziwu. On zamyka już ten rozdział swojego życia, ja dopiero otwieram. Długie panowanie w wadze ciężkiej to mój cel - zapowiedział Joshua.

Kliczkę, który w marcu obchodzić będzie 41 urodziny, zapytano o to, co będzie robił na sportowej emeryturze. - Kiedy odejdę z bosku, znajdę sobie inne zajęcie, w którym ważna będzie rywalizacja. Potrzebuję jej, taki jestem - wyznał Ukrainiec.

Joshua wskazał, co w zbliżającym się pojedynku będzie jego atutem. - Władymir to wielki mistrz z ogromnym doświadczeniem, ale ja wierzę, że to sport dla młodych ludzi - wyznał brytyjski zawodnik.

Kliczko tylko się uśmiechnął. - Doświadczenia nie sprzedają w aptece w pigułkach, nie można go kupić - odpowiedział, co zabrzmiało jak przestroga.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.