tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Tour de Pologne zablokuje Katowice

Po poniedziałkowym najdłuższym, we wtorek nastąpi najkrótszy etap 67. Tour de Pologne. Trasa z Sosnowca do Katowic liczy 122 kilometry. W żółtej koszulce lidera na szosy wyjedzie Australijczyk Allan Davis z ekipy Astana.

Etap będzie dedykowany pamięci przyjaciela dyrektora wyścigu Czesława Langa, słynnego włoskiego kolarza Franco Balleriniego, który zginął w wypadku samochodowym podczas rajdu w Toskanii w styczniu tego roku.

Na trasie etapu można zdobyć maksymalnie dziewięć sekund bonifikat na trzech lotnych premiach: krótko po starcie w Sosnowcu (10 km), w Siemianowicach Śląskich (27 km) i w Katowicach (100 km).

Start w Sosnowcu zaplanowano bardzo późno, dopiero przed 16.00. Zakończenie w Katowicach - około 18.45. Na rundy w stolicy Górnego Śląska, których wytyczono siedem (po prawie 12 km), peleton wjedzie już około 16.45.

Będą korki...

Trasa katowickiego odcinka wyścigu rozpoczyna się ulicami: Bytkowską, Agnieszki, Dębową, Chorzowską, następnie rozpoczyna się pętla ulicami: Stęślickiego, Misjonarzy Oblatów, Sokolską, al. Korfantego, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, Powstańców, Damrota, Francuską, Ceglaną, Wita Stwosza, Szeligiewicza, Poniatowskiego, Mikołowską, Sądową, Goeppert-Mayer, Grundmanna i z powrotem Stęślickiego.

Utrudnienia w ruchu rozpoczną się już o godz. 15.30 a zakończą około 18.45. Od rana w Katowicach nie kursują już tramwaje od Rynku do Pętli Słonecznej i w stronę Chorzowa. Prawie wszystkie autobusy kursują objazdami.

Po południu utrudnienia czekają także przejeżdżających przez Sosnowiec- zamknięte będą ulice 11 listopada i Grota- Roweckiego.

jaś//ŁUD

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.