tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Teraz będą całować PZPN?"

Nowe stroje piłkarskiej reprezentacji Polski przekonały kibiców, których przepytał PZPN. Internauci tvn24.pl natomiast zdecydowanie odrzucili koszulki bez godła państwowego, ale za to z logo związku. "Często piłkarze mają zwyczaj po strzelonej bramce całować godło na koszulce. Teraz będą całować PZPN?" - pyta jeden z nich na naszym forum.

W nowych strojach polscy piłkarze zagrają na Euro 2012. Będzie to pierwszy turniej, w którym biało-czerwoni wystąpią w koszulkach bez godła państwowego.

Internauci tvn24.pl krytykują nowe koszulki

Orzeł na kostiumach pojawi się, ale nie biały. Będzie czerwony i nie taki jak w polskim godle, ale ten, który stanowi logo PZPN.

PZPN: Kibicom się podoba

Według związku kibice symbol zaakceptowali. Do tego wniosku działacze doszli po analizie wyników specjalnie zamówionego w tym celu badania.

"Kibice, przedstawiciele mediów, klubów piłkarskich, wojewódzkich związków piłki nożnej oraz instytucji rządowych i sponsorów dobrze ocenili zmianę logotypu i identyfikacji wizualnej" - chwali się na swojej stronie internetowej PZPN.

W sondzie piłkarskiej centrali wzięło udział 2248 osób. "Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60 proc. kibiców, 74 proc. przedstawicieli mediów i 67 proc. osób z innych środowisk" - zapewnia związek.

Kibice: Farsa

Sonda tvn24.pl (na godz. 12 oddano w niej 8404 głosów) przedstawia odmienne wyniki. Zdecydowana większość głosujących (88 proc.) jest zdania, że najnowszy model strojów reprezentacji jest nie do zaakceptowania.

"Dla kogo ci panowie będą grać? Dla PZPN?" - pytają jedni. Inni kwitują: "To jakaś farsa".

Niektórym (10 proc.) stroje bez godła państwowego nie przeszkadzają. "Orzełek meczu nie wygra" - przypominają. Jeszcze inni (2 proc.) oceniają, że to dobrze, że na trykotach nie ma godła.

Na Facebooku tymczasem, jak grzyby po deszczu powstają inicjatywy, w których kibice protestują przeciwko nowemu kompletowi kostiumów.

Jak w prawie całej Europie

Nowych strojów PZPN oczywiście broni. Przypomina, że podobne rozwiązanie - koszulki bez godła państwowego, ale z logo związku piłkarskiego - stosują inne reprezentacje.

Faktycznie, reprezentacji ze Starego Kontynentu grających z godłem na piersi jest niewiele. Można je policzyć na palcach jednej ręki. To Austriacy, Czesi, Słowacy czy Węgrzy.

Sonda

zamknij

Co sądzisz o braku orzełka na koszulkach polskich piłkarzy?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Co sądzisz o braku orzełka na koszulkach polskich piłkarzy?

Wyniki głosowania

7%
W ogóle mi to nie przeszkadza. Orzełek nie jest taki istotny
7%
2%
Dobrze, że go nie ma. Koszulki w końcu wyglądają normalnie
2%
91%
To karygodne. Godło na koszulce to obowiązek. Inne reprezentacje je mają, dlaczego nasza nie?
91%

Oddanych głosów: 56349

twis//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.