tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Smudzie Węgry zastąpią Rosję

Nie finaliści EURO 2012 - Rosjanie - ale Węgrzy będą rywalami reprezentacji Polski 15 listopada w Poznaniu. Wszystko wskazuje na to, że głównym powodem jest zmiana systemu rozgrywek ligowych w Rosji.

- Już w trakcie piątkowych negocjacji było blisko zerwania rozmów z Rosjanami, ale poprosili o wstrzymanie się na weekend. W poniedziałek ostatecznie potwierdziło się, że nie mogą zagrać z nami 15 listopada - poinformował dyrektor reprezentacji, Konrad Paśniewski.

Najpierw Włosi

PZPN szybko ogłosił, że Rosję zastąpią Węgry. - Rosjanie wyrazili chęć rozegrania meczu 11 listopada, ale w tym terminie polscy piłkarze mają zaplanowane spotkanie z reprezentacją Włoch na nowym stadionie we Wrocławiu - dodała rzeczniczka PZPN, Agnieszka Olejkowska.

Rosja to trzynasta drużyna w rankingu FIFA (Polacy zajmują 65. pozycję), półfinalista EURO 2008. Podopieczni Dicka Advocaata wygrali grupę B eliminacji do EURO 2012.

Węgrzy w swojej grupie (awansowały Szwecja i Holandia) zajęli trzecie miejsce. W rankingu FIFA zdecydowanie wyprzedzają biało-czerwonych plasując sie na 27. pozycji.

Trzy rundy

Oficjalnie nikt tego nie potwierdza, ale głównym powodem zmiany rywala wydaje się być zmiana systemu ligi rosyjskiej.

W bieżącym sezonie przechodzi na europejski system jesień-wiosna. Obecny, przejściowy okres składa się z trzech rund (wiosna-jesień-wiosna) i zakończy wiosną przyszłego roku.

W trzeciej rundzie drużyny z lokat 1-8 będą grały o tytuł i miejsca w pucharach, a z pozycji 9-16 o pozostanie w Premier Lidze. Losowanie rozgrywek trzeciej rundy odbędzie się 8 listopada, a mecze będą rozgrywane m.in. 15 listopada. Federacja rosyjska zgodziła się na mecz z Polską, ale wszystko wskazuje na to, że mocniejsze były wpływy klubów.

kcz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...