tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

PZPN ugina się ws. orła. "Rozważy argumenty"

Potwierdziły się informacje tvn24.pl - PZPN rozważa powrót orła na koszulki reprezentacji. Jak poinformował związek na swojej stronie internetowej, "na jednym z najbliższych posiedzeń rozważy pojawiające się argumenty". Decyzja związku o usunięciu godła z koszulek spotkała się z ostrym sprzeciwem niemal wszystkich środowisk: kibiców, polityków, dziennikarzy, a także samych piłkarzy.

PZPN zdaje sobie sprawę, że zabrnął w ślepą uliczkę z wprowadzeniem nowych koszulek reprezentacji z logo związku, symbolem producenta strojów, ale bez godła państwowego.

Wysłuchał uważnie. Znajdzie?

Związek przedstawił w środę na swojej stronie internetowej komunikat.

"Zarząd PZPN wysłuchał bardzo uważnie wszystkich opinii kibiców, przedstawicieli mediów, instytucji i osób związanych z piłką, które wypowiadały się na temat strojów z nowym logotypem reprezentacji Polski. Zważywszy na wagę problemu i rozmiar, jaki przybrała publiczna dyskusja, kierownictwo PZPN zdecydowało, że na jednym z najbliższych posiedzeń rozważy pojawiające się argumenty, aby znaleźć najlepsze w tej sytuacji i satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie" - czytamy w nim.

Prezes Lato sam podjął decyzję o takich strojach, sam może ją zmienić. Im szybciej to zrobi, tym lepiej. Dla PZPN i dla samego prezesa i jego wizerunku

Jacek Masiota

Pismo do Laty

Przed ukazaniem się tej informacji portal tvn24.pl rozmawiał z Jackiem Masiotą, członkiem zarządu PZPN. We wtorek Masiota wysłał do prezesa PZPN pismo, w którym nawołuje on Latę do zmiany decyzji i przywrócenia godła.

- Skierowałem pismo do prezesa Laty, żeby zmienił swoją decyzję. Jeśli się nie zgodzi, to żeby wprowadził punkt do porządku obrad zarządu PZPN. Tym punktem byłaby debata nad przywróceniem orzełka na koszulki – mówił tvn24.pl Masiota.

Gdyby Lato sam nie zmienił swojej decyzji, taką uchwałę – przedstawi ją również Masiota - może podjąć zarząd PZPN, który zbierze się 24 listopada. W jego skład wchodzi 17 członków. Głosować będą osoby, które pojawią się na zarządzie. Jeśli pojawią się wszyscy, to Masiota będzie potrzebował ośmiu sprzymierzeńców do przegłosowania swojej uchwały (zarząd akceptuję uchwałę głosami zwykłej większości, czyli 50 proc. plus jeden).

Coraz większe poparcie

Sam Masiota przyznaje, że wielu członków zarządu popiera jego inicjatywę. Rozmawiał z nimi we wtorek w Poznaniu, przy okazji meczu Polski z Węgrami.

- Rozmawiałem z pięcioma członkami zarządu. Wszyscy oni chcą przywrócenia orła na koszulki. Wszyscy też podziękowali mi za pismo skierowane do prezesa Laty – powiedział działacz.

I dodawał: - Prezes Lato sam podjął decyzję o takich strojach, sam może ją zmienić. Im szybciej to zrobi, tym lepiej. Dla PZPN i dla samego prezesa i jego wizerunku.

Sonda

zamknij

Co sądzisz o braku orzełka na koszulkach polskich piłkarzy?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Co sądzisz o braku orzełka na koszulkach polskich piłkarzy?

Wyniki głosowania

7%
W ogóle mi to nie przeszkadza. Orzełek nie jest taki istotny
7%
2%
Dobrze, że go nie ma. Koszulki w końcu wyglądają normalnie
2%
91%
To karygodne. Godło na koszulce to obowiązek. Inne reprezentacje je mają, dlaczego nasza nie?
91%

Oddanych głosów: 56349

Tomasz Wiśniowski/kcz//mat/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.