tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

PZPN: Musimy się wyżywić. Kibic nie decyduje, co dobre

PZPN: Musimy się wyżywić. Kibic nie decyduje, co dobre
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Kręcina: musimy zarabiać

- Brak orzełków na koszulkach to sabotaż i profanacja. Nie wiem, jak można zmienić orła na logo najbardziej znienawidzonej instytucji w Polsce - oburzał się w "Rozmowie Rymanowskiego" Jan Tomaszewski. Zdzisław Kręcina, sekretarz PZPN próbował się bronić: Musimy jakoś zarabiać, a nie mamy innych dochodów poza logo.

Zmiana logotypu na koszulkach reprezentacji Polski z tradycyjnego orzełka na loga PZPN i Euro 2012 wywołała burzę. Kibice są oburzeni, choć produkowane przez firmę Nike koszulki mają być "najlepsze na świecie".

W "Rozmowie Rymanowskiego" zmianę krytykował Jan Tomaszewski. - Dla mnie to nie afera ani skandal, tylko sabotaż. Wszyscy młodzi sportowcy chcą występować z orzełkiem. To był symbol takiej myśli, że jak się nakłada koszulkę, to zawodnik daje więcej od siebie - mówił Tomaszewski. - Rozmawiałem w Sejmie z posłami, wszyscy byli oburzeni - dodał. Przyznał, że nie rozumie, jak można "zmienić orła na gapę najbardziej znienawidzonej instytucji w Polsce".

Oglądaj
Tomaszewski: to sabotaż
Wideo: TVN24 Tomaszewski: to sabotaż

Jego zdaniem, piłkarze mogą dla wygody grać nawet w podkoszulkach, ale orzeł na piersi dla niego samego pozostanie do końca życia "wielką satysfakcją, a dla wielu piłkarzy marzeniem". - Dla mnie to strzelenie sobie w kolano. Teraz na meczach reprezentacji PZPN-u będą kibice nakładali koszulki z orłem - ocenił.

"Kibice nie będą kupować koszulek"

Zgodził się z nim Dariusz Dziekanowski. - Obawiam się, że zmiana nie będzie z korzyścią finansową dla PZPN, może być tak, że kibice nie będą kupować koszulek - uznał. Przypomniał, że już w przeszłości był problem z kolorem strojów. - Tracą kibice, a naprawdę zyskuje tylko Nike - powiedział. Zaznaczył również, że koszulki będą musiały obowiązywać przez najbliższe dwa lata. Jego zdaniem, kibice nie mogli być pytani o tę zmianę. - Nie sądzę, by byli poinformowani. Jedynie obcokrajowcy mogli wypowiedzieć się, że im nie zależy na tym orle - dodał.

Kręcina: musimy się wyżywić

Oglądaj
Dziekanowski: zyska tylko Nike
Dziekanowski: zyska tylko Nike

Zdzisław Kręcina usiłował bronić się przed tymi zarzutami. Tłumaczył, że logotyp jest stylizowany na orła z godła narodowego i że to nowoczesna forma. - Robiliśmy badania i wyszło, że wielu kibiców to popiera. Im się to podoba. To forma stylizowanego orzełka, nowoczesnego, na te czasy, które są i będą. Z logo federacji gra większość krajów na świecie - mówił.

Według niego, logo to również jedyna rzecz, z której związek może mieć pieniądze. - Zapłacą kibice którzy kupią koszulkę. Ona ma być wielbiona przez kibica, wyrażać szacunek dla piłkarza i całej społeczności - powiedział. - My musimy zarabiać, a nie mamy żadnego wsparcia od państwa. Nie rozumiem sytuacji, gdy ten orzełek jest wyrocznią w sprawie pojmowania patriotyzmu i że jeśli go nie ma, to poziom patriotyzmu maleje? - pytał. - Mamy kilkanaście innych reprezentacji, które musimy wyżywić, a nie mamy innych dochodów poza tym logo. Musimy sami się wyżywić. A nie może kibic, osoba postronna, decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co złe - przekonywał.

Sonda

zamknij

Co sądzisz o braku orzełka na koszulkach polskich piłkarzy?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Co sądzisz o braku orzełka na koszulkach polskich piłkarzy?

Wyniki głosowania

7%
W ogóle mi to nie przeszkadza. Orzełek nie jest taki istotny
7%
2%
Dobrze, że go nie ma. Koszulki w końcu wyglądają normalnie
2%
91%
To karygodne. Godło na koszulce to obowiązek. Inne reprezentacje je mają, dlaczego nasza nie?
91%

Oddanych głosów: 56349

jk/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.