tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Pudzian" zmiażdżył Najmana

Najdroższa walka w Europie według zasad MMA trwała jedynie 44 sekundy. Mariusz „Dominator” Pudzianowski, pięciokrotny mistrz świata strongmenów nie dał najmniejszych szans Marcinowi Najmanowi, bokserowi wagi ciężkiej. Wygrał przez techniczny nokaut.

Marcin Najman był bez szans (PAP/Leszek Szymański)
Sala warszawskiego Torwaru była podczas „Konfrontacji Sztuk Walki” wypełniona do ostatniego miejsca. 6 tysięcy osób czekało na walkę wieczoru. W ringu przed północą stanęli Mariusz Pudzianowski i Marcin Najman. Ten drugi mówił przed walką: „Strongmeni to nie są sportowcy”.

Jak bardzo się mylił, przekonał się po kilku sekundach od gongu. „Pudzian” natychmiast rzucił się na rywala. Oddał kilka morderczych kopnięć w nogi Najmana. Te były jak z waty. Gwiazdka „Big Brothera” padła na ring. Pudzianowski widząc słabość rywala przygniótł go kolanem i siłą młota pneumatycznego, okładał pięściami. Najman nie oddał ani jednego ciosu. Sędzia po 44 sekundach przerwał walkę.

Za 250 tys. zł

To było pierwsze zwycięstwo "Pudziana" w KSW (PAP/Leszek Szymański)
Pudzianowski był o 25 kg cięższy. Po walce powiedział: - Gratuluję Marcinowi, że nie bał się wyjść do ringu.

Przyznał, że miał tremę, ale "jakoś z nią sobie poradził". Taktykę miał prostą - wejść na ring i wygrać.

Pytany o następne pojedynki w MMA (w sumie ma zakontraktowane cztery), odpowiedział: - Przez jedenaście lat godnie reprezentowałem Polskę w zawodach strongmanów i teraz też godnie będę reprezentował.

Natomiast Najman nie chciał mówić o swojej przyszłości. - Teraz muszę odpocząć - odparł. Przyznał, że zamierzał przetrzymać na początku walki minutę. - Przykro mi wobec kibiców, że tak się stało - stwierdził. Usłyszał buczenie i gwizdy,

Dla obu zawodników był to debiut w pojedynku według zasad MMA (mieszane sztuki walki). Według mediów zawodnicy mieli do podziału 250 tys. zł. W hali pojawiły się znane nazwiska m.in. Michał Piróg, Jan Borysewicz, Edyta Herbuś.

eko//mat

ZOBACZ KOMENTARZ WIDEO DO WALKI, KTÓRY WYSŁAŁ NASZ INTERNAUTA NA www.tvn24.pl/filmiki

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...