tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Platini: Możecie stracić Euro

Szef UEFA Michel Platini ostrzegł minister sportu Joannę Muchę, że wprowadzenie kuratora w PZPN będzie skutkowało wyrzuceniem Polski z Euro 2012 - pisze "Przegląd Sportowy". Kijowska rozmowa z Francuzem miała zmienić taktykę postępowanie polskiego rządu wobec PZPN po ujawnieniu tzw. taśm PZPN.

Mucha i Platini spotkali się w Kijowie przy okazji losowania grup Euro 2012. Według informatora "Przeglądu Sportowego" nie ograniczyło się ono do kurtuazyjnych rozmów. Platini miał ostrzec minister sportu przed wprowadzaniem kuratora do PZPN i zagrozić, że jeśli tak się stanie, to polska reprezentacja zostanie wykluczona z Euro 2012. Sam turniej ma być niezagrożony.

Platini miał też powiedzieć to, co już kiedyś powiedział szef FIFA Sepp Blatter: tylko prawomocny wyrok sądu nie wywoła reakcji międzynarodowych organizacji futbolowych.

Rząd zmienił zdanie?

Do spotkania Muchy i Platiniego doszło, gdy skandal z taśmami PZPN był w Polsce na świeczniku. Dzień wcześniej premier Donald Tusk powiedział, że oczekuje zmian w związku jeszcze w tym roku, trzy dni później zdementował je rzecznik rządu Paweł Graś. - Chodziło oczywiście o następny rok 2012, nie ten. Przejęzyczenia się zdarzają - powiedział rzecznik dodając, że zdaniem premiera odpowiedni czas na zmiany w związku "jest po mistrzostwach".

Zmianę stanowiska rządu gazeta wiąże właśnie z kijowską rozmową. – To wyjaśnienie polityczne. Ale są podstawy, by wiązać tę zaskakującą powściągliwość Tuska ze stanowiskiem Platiniego. Widać, że rząd nie ma zamiaru w jakikolwiek sposób ingerować w sprawy PZPN przed EURO z obawy przed wykluczeniem naszej reprezentacji z turnieju. No, chyba że znajdą się jakieś ewidentne dowody na korupcję na szczytach związkowej władzy – komentuje w "Przeglądzie Sportowym" wpływowy piłkarski działacz.

CZYTAJ RAPORT O TZW. TAŚMACH PZPN

rs/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.