tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Piłkarze chcą grać. Działań PZPN-u nie skomentują

"Jako zawodnicy profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków, nie odnosimy się do decyzji o charakterze marketingowym i biznesowym, podejmowanych w Polskim Związku Piłki Nożnej na innych poziomach organizacyjnych" - czytamy w piśmie skierowanym przez polskich piłkarzy do mediów na kilka godzin przed meczem z Włochami. Zawodnicy proszą też kibiców o doping i mówią, że swój patriotyzm chcą udowadniać zwyciężając.

"Zwracamy się do kibiców, którzy od wielu lat wspierają nas na wszystkich stadionach świata, o doping w dzisiejszym meczu przeciwko reprezentacji Włoch" - zaapelowali piłkarze w oświadczeniu rozesłanym do mediów.

Pragniemy zapewnić w tym szczególnym dniu, jakim jest Święto Niepodległości, o naszym głębokim szacunku dla barw narodowych. Dla każdego z nas możliwość reprezentowania Polski jest wielkim zaszczytem.

Polscy pilkarze - LIST WS. ORZELKA

Szacunek dla barw i zaszczyt z gry dla kraju

W piśmie zawodnicy podkreślili, że wsparcie ze strony fanów będzie im bardzo potrzebne dla "osiągnięcia oczekiwanego przez wszystkich zwycięstwa". "Pragniemy zapewnić w tym szczególnym dniu, jakim jest Święto Niepodległości, o naszym głębokim szacunku dla barw narodowych. Dla każdego z nas możliwość reprezentowania Polski jest wielkim zaszczytem" - napisali.

Piłkarze zaznaczyli, że za swój patriotyczny obowiązek uważają jak najlepsze reprezentowanie kraju "poprzez występy w biało-czerwonych barwach oraz codzienną pracę i zaangażowanie w doskonalenie swoich umiejętności na treningach".

Biało-czerwoni stwierdzili, że ich rolą jako reprezentantów Polski jest "gra na boisku na możliwie najwyższym poziomie i realizacja wszystkich stawianych nam celów sportowych. Do realizacji tych celów potrzebujemy jednak waszego wsparcia. Pokażcie dzisiaj, że polscy kibice są najlepsi na świecie" - poprosili w oświadczeniu.

Dziś wieczorem polscy piłkarze po raz pierwszy wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, gdzie o 20:45 rozpocznie się towarzyski mecz z reprezentacją Włoch. Drużyna trenera Franciszka Smudy po raz pierwszy wystąpi w kontrowersyjnych koszulkach, bez godła narodowego.

adso/fac

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.