tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Osiem medali polskich judoków

Osiem medali polskich judoków
Foto: Adam Brysz Judocy przyjadą na Mistrzostw Europy do Warszawy

Jeden złoty, cztery srebrne i trzy brązowe medale zdobyli polscy judocy w zakończonym w niedzielę w Cetniewie Międzynarodowym Turnieju Judo Juniorów i Juniorek.

Cetniewska impreza jest jedną z najtrudniejszych w Europie. Co roku do Polski zjeżdżają judocy z całego świata. W tym z krajów-potęg judo, takich jak Japonia, Rosja czy Francja.

Znakomite dziewczyny

Waleczne polki zdobyły 6 medali (fot. Adam Brysz)

W tym roku byliśmy świadkami wspaniałego występu polskich judoczek, które dzięki zdobyciu aż sześciu medali, uplasowały się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej kobiet.

Złoty medal w kategorii wagowej -48 kg zdobyła Ewa Koniczny. Srebrne wywalczyły Adriana Grabowicz w kategorii -44 kg, Marta Kuban (-52 kg) oraz Joanna Jaworska powyżej 78 kg. Brąz zdobyły Magdalena Tronina (- 44 kg), która pokonała inną Polkę Aleksandrę Ochońską, oraz Hamila Mohamed-Seghir (-57 kg).

- Przed turniejem dziewczyny bardzo ciężko trenowały. Byliśmy na długim, trzytygodniowym obozie w Giżycku - powiedział trener reprezentacji juniorek Robert Radlak.

Osiem innych Polek zajęło w turnieju punktowane miejsca poza poza podium.

Srebro i brąz panów

Wśród mężczyzn srebrny medal dla Polski zdobył Błażej Mielcarek, który w finale kategorii wagowej -81 kg przegrał z Rosjaninem Michaiłem Polianskowem.

Drugi medal wywalczył Dawid Tondera walczący w kategorii -73 kg. Pokonał on w swojej ostatniej walce Japończyka Yu Yamaki.

W klasyfikacji medalowej reprezentacja mężczyzn uplasowała się na szóstym miejscu. Natomiast w klasyfikacji generalnej całego turnieju, z ośmioma medalami, Polska znalazła się na siódmej pozycji.

Mistrzostwa Europy w Warszawie

Teraz naszych judoków czeka kolejny turniej z cyklu pucharu świata, który odbędzie się w Pradze. Nie jest to jednak impreza docelowa. Najważniejsze w tym roku są mistrzostwa Europy, które odbędą się we wrześniu w Warszawie na Torwarze.

- Drużyna jest dobra i równa. Panuje w niej bardzo dobra atmosfera - podsumował trener Radlak, ojciec sukcesu kobiecej reprezentacji.

Kolejnym przystankiem przed ME jest Praga (fot. Adam Brysz)
Rokowania na przyszłość są bardzo dobre (fot. Adam Brysz)

rh//gak

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.