tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Nurowski wezwany do dymisji - "na pograniczu szoku"

Nurowski wezwany do dymisji  - "na pograniczu szoku"
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Jakubiak vs Nurowski

Była minister sportu Elżbieta Jakubiak, za wpadkę dopingową Kornelii Marek, żąda dymisji szefa PKOl Piotra Nurowskiego. - Powinien położyć głowę pod topór - postulowała posłanka na antenie Radia ZET. - Jestem zaskoczony, na pograniczu szoku termicznego. To lekka przesada - odpowiada Nurowski w rozmowie z TVN24 i jak dodaje, nie ma sobie nic to zarzucenia.

W kraju trwa gorące poszukiwanie osoby odpowiedzialnej za wstrzyknięcie niedozwolonej substancji Kornelii Marek. Szef PKOl Piotr Nurowski zapowiedział surowe konsekwencje dla tych, którzy stoją za dopingowym procederem.

Pierwszy podniósł szablę, a pierwszy powinien położyć głowę pod topór.

Jakubiak o szefie PKOl

Jako jedyny członek tej komisji cieszyłam się z jej sukcesu. Dla mnie to było dziwne, że polski sport nie cieszy się z jedenastego miejsca. Wszyscy mieli świadomość, że nie była to ekipa "czysta".

Jakubiak o komisji sportu

Nie bez winy, zdaniem sejmowej opozycji, jest również sternik polskich olimpijczyków. - Pierwszy podniósł szablę, a pierwszy powinien położyć głowę pod topór - zażądała dymisji Nurowskiego posłanka PiS i członkini sejmowej komisji sportu Elżbieta Jakubiak.

I dodała: - W normalnym państwie szef PKOl podałby się do dymisji. Bo to jest odebranie honoru Polakom. Nie chodzi o przestępstwo. Chodzi o to, że dzisiaj żaden z naszych zawodników, którzy byli na igrzyskach, nie może nosić wysoko czoła, bo muszą tłumaczyć się z dopingu w ekipie.

Bez zaskoczenia

Jakubiak nie jest zaskoczona aferą dopingową w polskiej reprezentacji na igrzyska w Vancouver. Jak przyznała, o tym, że wyprawa do Kanady zakończy się skandalem, przypuszczała po pierwszych rozmowach z członkami sejmowej komisji sportu, gdy Kornelia Marek zajęła 11. miejsce w biegu na 30 km ze startu wspólnego.

- Jako jedyny członek tej komisji cieszyłam się z jej sukcesu. Dla mnie to było dziwne, że polski sport nie cieszy się z jedenastego miejsca. Wszyscy mieli świadomość, że nie była to ekipa "czysta" - stawia poważne zarzuty posłanka PiS.

Odpowiedzialność tylko logistyczna

Dlatego, powtórzyła, Piotr Nurowski powinien pożegnać się ze swoim stanowiskiem. - On jest szefem misji i na nim spoczywa stuprocentowa odpowiedzialność za to, co się stało - dodała.

- Jestem tym zdumiony i zaskoczony na pograniczu szoku termicznego. Żeby nie ta temperatura, to pomyślałbym, że są jakieś tropikalne upały - odpowiedział Nurowski w rozmowie z TVN24.

Podkreślił, że winni odpowiedzą za wpadkę biegaczki, ale on na pewno się do nich nie zalicza. - Ja byłem odpowiedzialny za logistyczne przygotowanie reprezentacji i wywiązałem się z tego. To, żebym brał za to odpowiedzialność, to lekka przesada - tłumaczył.

O reakcji Elżbiety Jakubiak powiedział krótko i dobitnie: "Gdyby nie była kobietą, użyłbym mocniejszych słów".

Kariera na włosku

Test dopingowy u Kornelii Marek wykonano w Vancouver po biegu sztafetowym 4x5 km, w którym Polki zajęły szóste miejsce. Rezultat pierwszego badania był pozytywny.

12 marca, na żądanie samej zainteresowanej, w olimpijskim laboratorium w Richmond przeprowadzono analizę próbki B. Kontrekspertyza potwierdziła wcześniejsze rezultaty - w organizmie Kornelii Marek wykryto erytropoetynę (EPO).

Narciarkę już skreślono z kadry narodowej i grupy szkolenia olimpijskiego. Cofnięto jej również stypendium. Z listy zawodniczek skreślił ją też FIS. W poniedziałek zbierze się Komisja Dyscyplinarna i Etyki PZN, która zajmie się wyjaśnieniem sprawy dopingu zawodniczki. Komisja ma zadecydować również o wysokości dyskwalifikacji, jaka zostanie nałożona na Marek.

Sonda

zamknij

Czy Piotr Nurowski powinien za doping zapłacić głową?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Czy Piotr Nurowski powinien za doping zapłacić głową?

Wyniki głosowania

41%
Bezapelacyjnie. To on był szefem misji w Vancouver
41%
59%
Nie. Przecież to nie on wstrzyknał EPO Marek
59%

Oddanych głosów: 5053

twis,kcz//kwj/kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.