tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Mucha: kurator to naiwność, a taśmy to nie dowody

- Wszyscy mamy świadomość, że te materiały nie są dokumentami, które mogą stanowić dowody - tak o "taśmach PZPN" mających świadczyć o korupcji mówiła we wtorek w Brukseli minister sportu, Joanna Mucha. Na dymisje w związku nie liczy, ale - deklaruje - chce polepszyć relacje na linii ministerstwo-PZPN. Ku wprowadzeniu do związku kuratora się nie skłania.

Joanna Mucha, nowy minister sportu w rządzie Donalda Tuska, już w pierwszym tygodniu urzędowania musi radzić sobie z aferą, jaka wybuchła w PZPN. Na piątkowym Walnym Zgromadzeniu ujawniono nagrania, na których sekretarz generalny związku, Zdzisław Kręcina i prezes Grzegorz Lato rozmawiają z nieujawnionymi osobami. Słowa i sumy, jakie padają mają świadczyć o korupcji przy przetargu na nową siedzibę związku.

- Mam wrażenie, że my wszyscy wiemy, co w tych materiałach było, ale mamy świadomość, że nie są dokumentami, które mogą stanowić dowody - powiedziała we wtorek w Brukseli Mucha. Jeszcze w piątek nazywała je "poważnymi i zaskakującymi". Zaraz potem złożyła doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa do CBA i Prokuratury Generalnej. Ta - pismo Muchy - dostała dopiero dzisiaj, tak jak nagrania od CBA. Te trafiły do Prokuratury Apelacyjnej, która ma przekazać je okręgowej.

- Miałam obowiązek przekazania tych dokumentów - tłumaczyła Mucha nie przesądzając, czy są dowodami na korupcję.

Koronkowa robota

Zdaniem minister, osoby, które słychać na nagraniach, powinny podać się do dymisji. - Ale nie spodziewam się, by takie dymisje miały miejsce - zaznaczyła.

Co dalej? Mucha nie chciała zdradzić, czy 2 grudnia w Kijowie (podczas losowania grup EURO 2012) uda jej się spotkać z szefem UEFA - Michelem Platinim. Podkreśliła za to, że wbrew doniesieniom medialny, żadnego listu do Francuza nie wystosowała. - To kaczka dziennikarska - skomentowała.

Sonda

zamknij

Zdzisław Kręcina do dymisji?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Zdzisław Kręcina do dymisji?

Wyniki głosowania

9%
Nie, zasłużył na kolejną szansę
9%
91%
Tak, skompromitował się wystarczająco
91%

Oddanych głosów: 7677

Teraz chce wypracować "dobre" relacje na linii PZPN-ministerstwo, ale prace nad nimi nazwała "koronkową robotą rozłożoną na kilka miesięcy albo nawet lata". - To nie jest praca, która powinna polegać na odcinaniu pewnych sytuacji siekierą czy tasakiem - podkreśliła.

Czy polski rząd pójdzie na czwartą już wojnę z PZPN? Wszystkie, prowadzone za pomocą sądowego kuratora, zakończyły się wygraną związku. Teraz pomysł z kuratorem znowu wrócił, ale rządząca PO nie bardzo się ku niemu skłania. Pomysł skrytykował wcześniej poseł i były piłkarz, Cezary Kucharski, a teraz Mucha oceniła: "Łudzenie się, że wprowadzenie komisarza (kuratora - red.) uzdrowiłoby sytuację, jest naiwnością".

Na środę zwołano nadzwyczajne posiedzenie Zarządu PZPN, na którym padnie wniosek o odwołanie sekretarza generalnego - Zdzisława Kręciny. Jak udało się ustalić tvn24.pl, jeśli wniosek będzie głosowany, Kręcina pożegna się ze stanowiskiem.

Sonda

zamknij

Czy Grzegorz Lato powinien odejść ze stanowiska szefa PZPN?

Dziękujemy za oddany głos!

Sonda

zamknij

Czy Grzegorz Lato powinien odejść ze stanowiska szefa PZPN?

Wyniki głosowania

90%
Tak, to skandaliczne zachowanie
90%
4%
Nie, nagranie nieczego nie dowodzi
4%
6%
Nie wiem, jeszcze za wcześnie na ferowanie wyroków
6%

Oddanych głosów: 39643

kcz/iga/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.