tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Konkurs na następcę Kręciny w PZPN do końca tygodnia

Konkurs na następcę Kręciny w PZPN do końca tygodnia
Foto: TVN24 Zdzisław Kręcina teoretycznie mógłby wystartować w konkursie.

Polski Związek Piłki Nożnej do końca tygodnia rozpisze konkurs na nowego sekretarza tej organizacji. - Na razie nie mamy jeszcze ustalonych kryteriów wyboru. Wraz z końcem tygodnia zostaną one jednak podane do wiadomości - powiedziała w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN. Jej zdaniem o fotel sekretarza nie będzie się ubiegał zwolniony z tej funkcji 30 listopada Zdzisław Kręcina.

PZPN od dwóch tygodni funkcjonuje bez swojego sekretarza, Zdzisława Kręciny. Działacz będący na tym stanowisku 12 lat został zwolniony w konsekwencji ujawnionych przed Walnym Zgromadzeniem związku taśm mających sugerować, że jest zamieszany w korupcję przy przetargu na budowę nowej siedziby związku.

TAŚMY PZPN - POSŁUCHAJ

Startować będzie mógł każdy?

Od 30 listopada jego miejsce zajmuje p.o. sekretarza Waldemar Baryło, ale już wiadomo, że w najbliższym czasie pożegna się ze swoim nowym fotelem.

Agnieszka Olejkowska, rzeczniczka PZPN, powiedziała w rozmowie z tvn24.pl, że "z końcem tego tygodnia" związek rozpisze konkurs na nowego sekretarza. - Na razie jednak nie możemy mówić o poszczególnych kryteriach, jakie zadecydują o dopuszczeniu do konkursu chętnych do objęcia stanowiska, bo te są jeszcze dopracowywane i zostaną podane do publicznej wiadomości w chwili oficjalnego otwarcia konkursu - powiedziała.

Nie wiadomo, ile procedura wyboru nowego sekretarza potrwa, ani z ilu etapów będzie się składała, bo to w dużej mierze zależy od liczby kandydatów, którzy zapukają do drzwi PZPN.

Agnieszka Olejkowska, zapytana o to, czy wśród kandydatów pojawi się zwolniony przez prezesa Grzegorza Latę Zdzisław Kręcina, odpowiedziała: - To nie pytanie do mnie, ale osobiście bardzo wątpię.

adso\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.