tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Jose Bakero zwolniony. Nadszedł Paweł Janas

Jose Bakero zwolniony. Nadszedł Paweł Janas
Foto: TVN42, foto: PAP | Video: TVN42, foto: PAP Radosław Majdan - rzecznik Polonii - o zmianach, które zaszły w klubie

Właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski nie zaskoczył. Tak jak przewidywano, zwolnionego po południu Jose Maria Bakero na stanowisku trenera stołecznej drużyny zastąpił Paweł Janas.

"Rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron z José Bakero. Trenerowi Bakero dziękujemy za włożoną pracę oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane" - taką krótką informację zamieszczono na oficjalnej stronie internetowej Polonii.

Kilkadziesiąt minut później Polska Agencja Prasowa poinformowała, że nowym szkoleniowcem Polonii został Paweł Janas. W tej decyzji raczej nie ma nic zaskakującego. Janas dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa klubu ds. sportowych. Jego asystentem został zaś dotychczasowy asystent, Piotr Stokowiec.

Właściciel wychodzi, trener bez pracy

O tym, że Bakero może zostać zwolniony, mówiło się już jednak od kilku tygodni. Właściciel Polonii Warszawa nie był zadowolony ze stylu gry prezentowanego przez zespół z Konwiktorskiej. Czarę goryczy miała przelać niedzielna porażka 1:3 Czarnych Koszul z Koroną Kielce.

Wojciechowski ostentacyjnie opuścił trybuny stadionu jeszcze przed końcem spotkania. Zwykle gdy tak postępował, następną jego decyzją była dymisja trenera.

Tak pracę stracił w marcu ubiegłego roku Jacek Zieliński. Miesiąc później niezadowolony z remisu z Lechią Gdańsk Wojciechowski znów nie chciał oglądać gry swoich piłkarzy do ostatniej minuty. I znów pracę stracił trener - wówczas Bogusław Kaczmarek.

Trening bez Hiszpana

Historia powtórzyła się i tym razem. Polonia przegrała na własnym stadionie z Koroną, a po straceniu trzeciej bramki właściciel opuścił trybuny. W poniedziałek trener Bakero nie prowadził już zajęć z drużyną. Piłkarze trenowali pod okiem byłego piłkarza Polonii i jednego z asystentów Hiszpana Piotra Stokowca, a tymczasem Hiszpan udał się na dywanik.

- Nie mogę potwierdzić, że trener stracił pracę. Pan Bakero jest na spotkaniu z właścicielem klubu i jak mi wiadomo, na razie jeszcze nic nie podpisał - mówił przed godziną 14 w rozmowie z tvn24.pl rzecznik klubu Radosław Majdan. - Poczekajmy na oficjalne stanowisku klubu - zaapelował. Poczekaliśmy. Bakero nie włoży już Czarnej Koszuli i jest 12 szkoleniowcem zdymisjonowanym przez Wojciechowskiego od czasu, gdy ten przejął klub w marcu 2006 r.

ktu/twis/mtom/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.