tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Jones Jr. o "Cyganie": Naprawdę jest dobry

- Roy Jones Jr. to legenda, ale jestem przygotowany na walkę z najlepszymi - zapewnił w środę Dawid "Cygan" Kostecki, który skrzyżuje rękawice ze słynnym Amerykanem 30 czerwca w Łodzi. Rywal Polakowi nie szczędził komplementów.

Pojedynek na dystansie 10 rund odbędzie się 30 czerwca w Łodzi w umownym limicie wagowym 185 funtów (ok. 84 kg).

Jones Jr. ma 43 lata, w przeszłości był czempionem w czterech kategoriach, od średniej do ciężkiej. Ponad sto lat przed nim podobnego wyczynu dokonał Bob Fitzsimmons.

Szczytowa forma?

Oglądałem kilka jego walk i muszę przyznać, że jest naprawdę dobry. Słyszałem, że widział na wideo wszystkie moje walki, więc zna dobrze mój styl i triki, które stosuję. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem lepszy. Kostecki twierdzi, że jest szybszy? Nie ma takiej możliwości

Roy Jones Jr.

Amerykanin stoczył 63 zawodowe walki, z których 55 wygrał, a przegrał osiem. Z ostatnich czterech walk triumfował tylko w jednej. Uległ m.in. innej legendzie ringów, 45-letniemu wtedy Bernardowi Hopkinsowi.

- Bardzo go szanuję, jednak wyjdę na ring po to, aby zrobić swoje i wygrać - powiedział Kostecki na środowej konferencji prasowej w jednym z warszawskich hoteli. - Nad wydolnością czy siłą uderzenia można popracować, ale czołowych bokserów cechuje to, że radzą sobie z dużym obciążeniem psychicznym i ja to właśnie potrafię. Jestem w szczytowej formie i mogę walczyć z każdym - dodał bokser.

Walka to nie wyrok

W tym tygodniu Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok skazujący "Cygana" na 2,5 roku bezwzględnego więzienia za współkierowanie grupą przestępczą. Pięściarz zapewnił, że problemy pozasportowe nie wpłyną na jego przygotowania do pojedynku. - Nie muszę nikomu nic udowadniać. Walka i wyrok to dwie odrębne sprawy. Teraz muszę się skupić na przygotowaniach i wyłączyć tak, aby myślenie o innych rzeczach mi nie przeszkadzało, a to potrafię zrobić - dodał pięściarz.

"Nie ma takiej możliwości"

Rywal jest pewny wygranej, ale dyplomatycznie skomplementował Polaka. - Oglądałem kilka jego walk i muszę przyznać, że jest naprawdę dobry. Słyszałem, że widział na wideo wszystkie moje walki, więc zna dobrze mój styl i triki, które stosuję. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem lepszy. Kostecki twierdzi, że jest szybszy? Nie ma takiej możliwości - przyznał.

kcz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.