tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wypadek lidera na Grand Prix w Toruniu. Polak na podium

Duńczyk Niels Kristian Iversen wygrał Grand Prix w Toruniu, dziesiątą, przedostatnią eliminację mistrzostw świata w jeździe na żużlu. Zawody fatalnie skończyły się dla Australijczyka Jasona Doyle'a.

Po upadku w trzecim biegu prowadzący w klasyfikacji generalnej Doyle musiał wycofać się z dalszej rywalizacji. Wchodząc w łuk od zewnętrznej został potrącony przez Brytyjczyka Chrisa Harrisa, który nie opanował motocykla po walce ze Szwedem Fredrikiem Lindgrenem. Zarówno Doyle jak i Harris z całym impetem uderzyli w dmuchane bandy. Australijczyk znalazł się pod nimi, uderzając w drewnianą część ogrodzenia.

Pierwsze informacje od lekarzy mówią o podejrzeniu urazu barku i prawdopodobnym złamaniu ręki. Zawodnik szybko został odwieziony do szpitala.

Duńczyk triumfuje

W Toruniu najszybszy był Duńczyk Niels Kristian Iversen. W finale pokonał Amerykanina Grega Hancocka, Bartosza Zmarzlika i Słoweńca Mateja Zagara.

Drugi z reprezentantów Polski Piotr Pawlicki odpadł w półfinale. Paweł Przedpełski zajął 9., a Maciej Janowski 12. miejsce.

Po toruńskim turnieju nowym liderem cyklu został Hancock, który ma 11 pkt przewago nad Doylem. Zmarzlik jest czwarty, ale tylko dwa punkty za Brytyjczykiem Taiem Woffindenem.

Ostatnie w tym roku zawody GP odbędą się 22 października w Melbourne.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.