tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Poprawia się stan zdrowia Golloba. "Pierwszy sygnał, że wraca funkcja rdzenia"

zobacz więcej wideo »
Poprawia się stan zdrowia Golloba. "Pierwszy sygnał, że wraca funkcja rdzenia"
Foto: Tomasz Adamowicz / Forum | Video: tvn24 Tomasz Gollob odzyskał czucie głębokie w nogach

Dobre wieści w sprawie stanu zdrowia Tomasz Golloba. Najlepszy polski żużlowiec odzyskał tzw. czucie głębokie w nogach. - To jest pierwszy sygnał tego, że funkcja rdzenia kręgowego wraca - przyznał profesor Marek Harat ze szpitala wojskowego w Bydgoszczy.

Lekarze opiekujący się Gollobem są zadowoleni z postępów w leczeniu. Pierwszy o tym napisał w piątkowym wydaniu "Przegląd Sportowy".

- Pojawiło się czucie głębokie, czyli czucie położenia nóg. To jest pierwszy sygnał tego, że funkcja rdzenia wraca, ale nie przesądza jeszcze, czy pojawi się ruch dowolny. Stwarza jednak takie możliwości. Jeśli miałby się pojawić ruch dowolny, to czucie głębokie wraca jako pierwsze - tłumaczył na antenie TVN24 profesor Harat.

- Tomasz Gollob jest już osobą pionizowaną. Ustąpiły też dolegliwości bólowe, co bardzo ułatwia rehabilitację - dodał Harat.

Według profesora pojawiło się napięcie mięśniowe, co ułatwia przyjęcie pozycji siedzącej. - On spędza już kilka godzin w wózku inwalidzkim - wyjaśnił.

Lekarzy cieszy coś jeszcze: nastawienie pacjenta. - Jest mocno umotywowany. Postępy, jakie osiągnął w te trzy tygodnie są ogromne. Widziałem setki pacjentów z podobnymi urazami i im do takich postępów, jakie on osiągnął, potrzebne było zdecydowanie więcej czasu - przyznał profesor z bydgoskiej kliniki.

Liczne obrażenia

Najlepszy polski żużlowiec niecały miesiąc temu uległ wypadkowi podczas zawodów motocrossowych. Doznał złamania kręgu, miał również obustronne stłuczenie płuc, musiał przejść operację.

Od tamtego momentu przebywa w szpitalu w Bydgoszczy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.