Efektowny powrót Radwańskiej

Po miesięcznej przerwie Agnieszka Radwańska wróciła do gry. I był to powrót udany. W pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w Toronto rozstawiona z numerem 10. Polka pokonała Amerykankę CoCo Vandeweghe w dwóch setach.

Ostatnio na kortach Radwańską widziano przy okazji lipcowej rywalizacji w Wimbledonie. Skończyła go na czwartej rundzie, gdzie uległa Rosjance Swietłanie Kuzniecowej. Po nim najlepsza polska tenisistka nabierała sił. W tym roku zmagała się z kontuzją kostki oraz infekcjami wirusowymi, które znacząco osłabiły jej organizm.

Wraz ze swoim sztabem szkoleniowym, zdecydowała, że opuści imprezę w Kalifornii. W międzyczasie wyszła za mąż za drugiego trenera i sparingpartnera Dawida Celta. Polka kilka dni po ślubie wróciła do treningów.

Kontrola

Z Vandeweghe zmierzyła się ze sobą po raz szósty. Pięć z tych pojedynków wygrała Radwańska. I tym razem polska tenisistka też kontrolowała wydarzenia. W całym meczu straciła pięć gemów. Kolejną rywalką krakowianki będzie Węgierka Timea Babos, która w pierwszej rundzie pokonała zaledwie 17-letnią Kanadyjkę z "dziką kartą" Biancę Andreescu 6:4, 6:1.

W eliminacjach odpadła Magda Linette. Z kolei w pierwszej rundzie debla z imprezą pożegnała się Alicja Rosolska, której partnerowała Japonka Nao Hibino.