Radwańska ma na nią patent. Udany początek walki o obronę tytułu

Od zwycięstwa Agnieszka Radwańska rozpoczęła walkę o obronę tytułu w turnieju WTA w New Haven. W meczu II rundy najlepsza polska tenisistka pokonała w dwóch setach Kanadyjkę Eugenie Bouchard.

Rozstawiona z numerem pierwszym w New Haven Radwańska w pierwszej rundzie miała "wolny los". W meczu II rundy trafiła na rywalkę z którą ma miłe wspomnienia.

Wszystkie trzy konfrontacje z Bouchard krakowianka wygrała i nie straciła w nich nawet seta. Kanadyjka obecnie zajmuje w rankingu 74. miejsce i do turnieju przystąpiła dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów.

Patent zachowany

Początek był wyrównany - pierwsze cztery gemy kończyły się zgodnie z prawem serwisu. Dopiero w piątym "Genie" popełniła podwójny błąd serwisowy i przegrała przy własnym podaniu. Wprawdzie już w następnym zrewanżowała się przełamaniem, ale kolejne trzy padły łupem Radwańskiej.

Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set. Przy stanie 4:3 Bouchard została przełamana. Wydawało się, że kibice będą świadkami małego deja vu. Ale Kanadyjka wróciła do gry. Obroniła meczbola w dziewiątym gemie oraz dwa w kolejnym. Polka opanowała jednak sytuację. Najpierw przy swoim serwisie wyszła na prowadzenie 6:5, by w następnym po 105 minutach zakończyć pojedynek.

Kolejną rywalką Radwańskiej będzie Chinka Shuai Peng.