Druga runda i do domu. Karolina wyrzuciła Agę

Agnieszka Radwańska i Karolina Woźniacka. Doskonałe znajome z kortów, a prywatnie przyjaciółki spotkały się w Dausze. Wygrała Karolina.

Na początek zmagań w Katarze Dunka polskiego pochodzenia pokonała Holenderkę Kiki Bertens 6:2, 6:3. Radwańska, rozstawiona z numerem czwartym, miała tzw. wolny los.

Spotkanie Woźniackiej rozpoczęło się we wtorek, ale ze względu na deszcz zostało przerwane przy stanie 2:2 w pierwszym secie.

Komplikacje

Również pojedynkowi Agi z Karoliną towarzyszyły komplikacje. Pierwotnie miał się odbyć w środę, ale z powodu deszczu został przełożony na kolejny dzień. W czwartek panie spędziły na korcie godzinę i 40 minut. Wygrała Woźniacka 7:5, 6:3.

To był 16. mecz tych tenisistek. Korzystniejszy bilans ma 18. w światowym rankingu zwyciężczyni. Wygrywała 14 razy.

Woźniacka (Dania) - Radwańska (Polska, 4) 7:5, 6:3