tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Woźniacka przeciwko "dzikiej karcie" dla Szarapowej. "Zasady zostały nagięte"

Woźniacka przeciwko "dzikiej karcie" dla Szarapowej. "Zasady zostały nagięte"
Foto: Yan Nasilevich / CC BY 2.0 Szarapowa szybciej wróci na kort

Zawieszona za doping Maria Szarapowa odlicza dni do powrotu na kort, tymczasem Karolinie Woźniackiej trudno pogodzić się z faktem, że organizatorzy turnieju w Stuttgarcie gwarantują Rosjance start dzięki "dzikiej karcie". - To brak szacunku dla pozostałych zawodniczek - mówi wprost Dunka.

Przypomnijmy, Rosjanka została zdyskwalifikowana przez międzynarodową federację (ITF) za stosowanie meldonium. Miała nie grać dwa lata, ale potem  - decyzją Trybuału Arbitrażowego - jej karę skrócono do piętnastu miesięcy. Zawieszenie mija dokładnie 26 kwietnia.

Przez ponad roku tenisowego niebytu Szarapowa nie była klasyfikowana w światowym rankingu. Szanse na zdobycie pierwszych punktów będzie miała podczas turnieju w Stuttgarcie. Tam zagra tylko dzięki temu, że otrzymała od organizatorów "dziką kartę". Na tych samych zasadach zagra w majowych imprezach w Rzymie i Madrycie.

Dlaczego jej start w Niemczech wywołuje tyle kontrowersji? Turniej rozpoczyna się dwa dni przed końcem zawieszenia zawodniczki. Pierwszy mecz Szarapowej zaplanowano na 26 kwietnia, czyli w dniu, gdy będzie już "czysta".

Nagięte zasady

- Zasady zostały nagięte i zinterpretowane tak, jak komuś było wygodnie. Każdy zasługuje na drugą szansę. Z drugiej strony jeśli zawodnik był zawieszony za doping, powinien zaczynać od zera i walczyć o powrót na szczyt - uważa Dunka.

Całej sprawie pikanterii dodaje fakt, że główny sponsor turnieju - Porsche, to firma która współpracuje także z Szarapową. W trakcie kariery Rosjanka wygrywała w nim już aż trzykrotnie.

- Dopuszczanie zawodników do gry w takich okolicznościach - obojętnie kim są - to kontrowersyjna sprawa - dodała Woźniacka. - To na pewno brak szacunku ze strony organizatorów dla innych zawodniczek rankingu WTA - zakończyła.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.