Kvitova odzyskuje wielkość. Odstrzeliła triumfatorkę Wimbledonu

Rozstawiona z numerem trzecim hiszpańska tenisistka Garbine Muguruza przegrała w 1/8 finału US Open z grającą z trzynastką Czeszką Petrą Kvitovą 6:7 (3-7), 3:6. Triumfatorka Wimbledonu poniosła pierwszą porażkę po serii dziesięciu wygranych meczów w Wielkim Szlemie.

Kvitova powróciła do rywalizacji w maju po długiej przerwie spowodowanej poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia została zaatakowana nożem w swoim domu w Prościejowie przez włamywacza, który uszkodził jej nerwy w dwóch palcach lewej ręki.

Szczególna wygrana

Pierwsze starty po przerwie - we French Open i w Wimbledonie - Kvitovej nie wyszły, ale w Nowym Jorku Czeszka spisuje się bardzo dobrze.

- To zwycięstwo jest dla mnie czymś szczególnym. To, co przeżyłam w ostatnich miesiącach, jest trudne do opisania. Nie wiedziałam nawet czy wrócę na korty, ale na koniec jest happy end - powiedziała Kvitova na konferencji prasowej.

W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie 37-letnia Venus Williams, która pokonała inną Hiszpankę Carlę Suarez 6:3, 3:6, 6:1. Amerykanka awansowała do najlepszej ósemki w turnieju wielkoszlemowym po raz 39. w karierze.

W poniedziałek zostaną rozegrane pozostałe mecze 1/8 finału, m.in. liderki światowego rankingu Czeszki Karoliny Pliskovej z Amerykanką Jennifer Brady.