Tarapaty na początku, później z górki. Radwańska przywitała Dubaj

Od zwycięstwa zmagania w turnieju WTA Premier w Dubaju rozpoczęła Agnieszka Radwańska. Rozstawiona z "czwórką" Polka tylko na początku pojedynku z Belgijką Elise Mertens miała problemy. Ostatecznie wygrała łatwo i szybko.

Turniejem w Dubaju, gdzie Radwańska triumfowała w 2012 roku, chce zrehabilitować się za szybkie odpadnięcie z ubiegłotygodniowego turnieju w Dausze.

Na otwarcie szósta w światowym rankingu Polka dostała "wolny los". Z kolei sklasyfikowana o 74 pozycje niżej Mertens pokonała zaś w poniedziałek Cwetanę Pironkową 6:3, 6:2.

Szybka pobudka

Krakowianka dotychczas nie miała wcześniej okazji mierzyć się z belgijską tenisistką i ta nieznajomość szybko wyszła na korcie. Już w pierwszym gemie została przełamana, a w kolejnym lepsza gra jej rywalki w wymianach sprawiła, że przegrywała już 0:2. Na szczęście Aga w porę się obudziła. Wygrała pięć kolejnych gemów i było jasne, że nie powinna już wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie.

Kolejny także padł jej łupem. Szybko przełamała Belgijkę i choć ta w następnym odpowiedziała tym samym, to od stanu 1:1 zaczęła popełniać proste błędy. Radwańska to wykorzystała, momentami popisywała się znakomitymi zagraniami. Raz odegrała nawet trudną piłkę tyłem, między nogami. Ostatecznie wygrała tego seta 6:2. Już w środę jej rywalką w III rundzie będzie Amerykanka Catherine Bellis.

Elise Mertens - Agnieszka Radwańska 3:6, 2:6