Niedawno widziały się na ślubie Radwańskiej. Teraz sentymentów nie było

Rozstawiona z "10" Agnieszka Radwańska nie sprostała swojej przyjaciółce Caroline Wozniacki (6.) w trzeciej rundzie turnieju WTA na twardych kortach w Toronto. Dunka polskiego pochodzenia pewnie ograła krakowiankę 6:3, 6:1.

Radwańska w poprzednich rundach łatwo pokonała Amerykankę CoCo Vandeweghe 6:3, 6:2 i Węgierkę Timeę Babos 6:0, 6:1. Wiadomo było, że mecz z Wozniacki nie będzie spacerkiem. Dunka okazała się jednak przeszkodą nie do przejścia.

Walczy o formę

Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego, w ostatnich miesiącach nieraz zmagała się z kontuzjami i chorobami. Teraz w końcu jest zdrowa i musi walczyć o odzyskanie wysokiej formy.

Krakowianka 22 lipca wyszła za mąż za swojego drugiego szkoleniowca i sparingpartnera Dawida Celta. Wśród gości była... Wozniacki, z którą przyjaźni się od wielu lat. W czwartek w Toronto stanęły po przeciwnych stronach kortu, a stawką był ćwierćfinał.

Miłe złego początki

Pierwszy set zaczął się obiecująco dla Radwańskiej, która przełamała serwis rywalki i wyszła na prowadzenie 2:1. Niestety, od tego momentu doskonale spisywała się Dunka. Wozniacki raz za razem przełamywała podanie Polki, sama utrzymywała swój serwis i wygrała pewnie 6:3.

Druga partia zaczęła się źle dla "Isi". Już w pierwszym gemie została przełamana. To nie wróżyło najlepiej. Tym bardziej, że Dunka kontynuowała bardzo skuteczną grę. W kolejnych gemach całkowicie zdominowała rywalizację i wygrała z bezradną krakowianką do jednego. Spotkanie trwało 70 minut.

Radwańska i Wozniacki zmierzyły się do tej pory 17-krotnie. Bilans przemawia na korzyść Dunki, która 11 razy cieszyła się ze zwycięstwa.