Z tym rywalem zawsze wygrywał. W Monte Carlo Djoković nie dał rady

Serb Novak Djoković nie tak wyobrażał sobie start w turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo. Wicelider światowego rankingu odpadł już w ćwierćfinale.

Djoković był zdecydowanym faworytem w starciu z rozstawionym z numerem 10. Belgiem Davidem Goffinem. W końcu w pięciu wcześniejszych pojedynkach "Djoko" zawsze był górą.

Po pięciu meczbolach

W Monte Carlo Djoković mógł liczyć na zwycięstwo. W poprzednich latach wiodło mu się tam świetnie. Triumfował w tym turnieju w 2013 i 2015 roku.

W piątek Goffin od początku meczu pokazywał, że nie zamierza oddać pola renomowanemu rywalowi. Pewnie grający Belg wygrał w pierwszym secie aż 6:2. W drugiej partii "Djoko" pozbierał się, triumfując 3:6.

Decydujący set także lepiej zaczął Serb. Prowadził 4:2, ale od tego momentu koncert gry dał jego niedoceniany rywal. Po dwóch godzinach i 37 minutach Belg wykorzystał piątego meczbola przy prowadzeniu 6:5 i mógł cieszyć się z sukcesu.

"Największy triumf"

- Nie wiem dlaczego przestałem wygrywać. Pracuję nad tym - skomentował lakonicznie wicelider światowego rankingu.

- To największy triumf w mojej karierze - ocenił z kolei Goffin.

Turniej w Monte Carlo obfituje w niespodzianki. We wcześniejszej fazie odpadli lider światowego rankingu tenisistów Brytyjczyk Andy Murray oraz rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar Stan Wawrinka.