Federer zaczyna prześladować Nadala

Będący ostatnio w wyśmienitej formie Roger Federer znów górą w hicie tenisowych hitów, czyli w starciu z Rafaelem Nadalem. Swojego odwiecznego rywala Szwajcar tym razem ograł łatwo - 6:2, 6:3. Tak świetnej serii przeciwko niemu jeszcze nie miał. W Indian Wells jest już w ćwierćfinale.

Obaj od lat są wielcy. Jak wielcy? Niech przemówi statystyka. Spotkanie w USA było ich pierwszym od 2004 roku, w którym spotkali się jeszcze przed ćwierćfinałem i dopiero piątym, gdy po przeciwnych stronach siatki nie stanęli w wielkim finale imprezy.

Tym razem był to popis jednego aktora, starcie mistrza z uczniem. Federer nie miał słabych punktów, imponował serwisem, przełamał rywala cztery razy. Mecz skończył już po 68 minutach.

Po piąty tytuł

Bilans ich spotkań wciąż wyraźnie przemawia za Hiszpanem, który wygrał 23 z 35 pojedynków.

Ale ostatnio Nadal przyzwyczaja do porażek z utytułowanym przeciwnikiem. Właśnie przegrał z nim trzeci kolejny mecz, co w ich trwającej już ponad trzynaście lat rywalizacji nie przytrafiło mu się nigdy. Jego zła seria rozpoczęła się dwa lata temu podczas turnieju w Bazylei. Potem Szwajcar okazał się lepszy w tegorocznym finale wielkoszlemowego Australian Open.

- Tamten mecz był bardzo wyrównany, miałem spore szanse na zwycięstwo. Teraz tak nie było. Prezentował się lepiej, a ja nie miałem swojego dnia. W takich okolicznościach wygranie spotkania jest niemożliwe - przyznał po środowej porażce Hiszpan.

Źródło: PAP/EPA/Larry W. Smith Roger Federer wciąż zachwyca

Szwajcar ma szansę wygrać turniej w Indian Wells po raz piąty w karierze i pierwszy od 2012 roku. Droga do finału jest jeszcze długa. Teraz jego plany będzie chciał pokrzyżować Nick Kyrgios. Australijczyk także w dwóch setach - 6:4, 7:6 - odprawił Serba Novaka Djokovicia.

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.