Pierwsza rakieta świata wyrzucona z turnieju

Lider światowego rankingu tenisistów Andy Murray w drugiej rundzie wyleciał z turnieju w Indian Wells. Szkot niespodziewanie przegrał z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem 4:6, 6:7 (5).

Z tym rywalem, zajmującym obecnie 129. miejsce w klasyfikacji ATP, Murray mierzył się wcześniej czterokrotnie. Wszystkie mecze wygrał bez straty seta.

Zasłużył na zwycięstwo

W sobotę Kanadyjczyk znakomicie serwował. A kiedy podawał rywal, często i skutecznie atakował przy siatce.

- Oczywiście, że jestem rozczarowany, zwłaszcza tym, że nie wykorzystałem szans, które miałem w pierwszym secie - opowiadał pokonany. - On był bardzo agresywny i w kluczowych momentach znakomicie uderzał z woleja. Zasłużył na zwycięstwo.

Pospisil przebijał się do turnieju głównego przez kwalifikacje. Murray w pierwszej rundzie miał wolny los. Indian Wells pozostaje jedynym turniejem rangi Masters 1000 na twardych kortach, którego Szkot jeszcze nie wygrał.