To musiało boleć. Kubot serwisem znokautował kolegę

Grający w deblu Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo będą chcieli szybko zapomnieć o ćwierćfinale turnieju ATP w Rzymie (z pulą nagród 4,27 mln euro). Nie dość, że odpadli z rywalizacji, to jeszcze polski tenisista ogłuszył swojego deblowego partnera, serwując mu prosto w głowę.

Kubot i Melo w Rzymie byli rozstawieni z "piątką". W ćwierćfinale spotkali się z turniejową "jedynką". Po bardzo zaciętym meczu przegrali z Finem Henrim Kontinenem i Australijczykiem Johnem Peersem 4:6, 6:7 (6-8).

To nie był ich dzień

Kilka dni temu Kubot i Melo triumfowali na turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Z kolei w kwietniu mogli cieszyć się z triumfu w Miami. W przeszłości wspólnie wygrali jeszcze dwa turnieje.

Piątek nie był jednak dla nich równie szczęśliwy. W pierwszym secie przegrali 4:6, w drugim ulegli rywalom po bardzo wyrównanym tie-breaku.

Jakby tego było mało, w trakcie meczu Kubot zaserwował tak fatalnie, że trafił w tył głowy swojego partnera deblowego. Melo padł jak rażony piorunem. Długo się nie podnosił. Polak przyłożył mu do głowy lód. W końcu zamroczony Brazylijczyk wstał i po krótkiej przerwie można było kontynuować mecz.

Wcześniej szło dobrze

W pierwszej rundzie turnieju w Rzymie Kubot i Melo mieli wolny los (na tym etapie z zawodami pożegnali się Marcin Matkowski i Argentyńczyk Juan Martin del Potro). Z kolei w drugiej wygrali z rumuńsko-pakistańskim duetem Florin Mergea, Aisam-ul-Haq Qureshi 6:2, 6:3. Niestety nie zdołali wygrać meczu, którego stawką był awans do półfinału.

Wynik ćwierćfinału gry podwójnej:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 5) - Henri Kontinen, John Peers (Finlandia, Australia, 1) 4:6, 6:7 (6-8).