Tenisowy maraton, przerwy medyczne. Linette gorsza od Chinki

Mecz Magdy Linette z Shuai Zhang trwał aż dwie godziny i 22 minuty. Było w nim wszystko - problemy zdrowotne, przerwy medyczne i zwroty akcji. Na końcu to jednak Chinka była górą, Polka żegna się z turniejem w New Haven po drugiej rundzie.

W latach 2015-16 tenisistka z Poznania nie przeszła kwalifikacji w New Haven. Jednak do trzech razy sztuka. W tym roku trwające trzy etapy eliminacje przeszła bez problemów.

Co więcej, w pierwszej rundzie Linette nie dała żadnych szans finalistce US Open sprzed lat, Robercie Vinci. Doświadczonej Włoszce oddała ledwie cztery gemy, a do zwycięstwa 6:3, 6:1 potrzebowała tylko godziny.

Z pomocą lekarza

We wtorek na drodze 82. w światowym rankingu tenisistki stanęła Zhang - 29. rakieta kobiecych rozgrywek. Pierwsze minuty pojedynku zostały zdominowane przez Azjatkę. Nasza reprezentantka praktycznie w ogóle nie punktowała i szybko zrobiło się 0:3. Po takim starcie nie udało się już nawiązać walki w pierwszym secie. Ten zakończył się wynikiem 3:6.

Druga partia również zaczęła się źle - od 0:2. Doszły też problemy zdrowotne i Polka potrzebowała pomocy lekarza. Interwencja pomogła, bo zaczęła grać nieco lepiej i na korcie trwała wyrównana walka. Ciągle brakowało jednak przełamania. Udało się w ostatniej chwili, kiedy Chinka serwowała, by zakończyć mecz. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, a w nim Linette była zdecydowanie lepsza.

Jednak Zhang

Rozstrzygnąć musiała trzecia partia. A w niej to Chinka potrzebowała przerwy medycznej. Polka jako pierwsza przełamała (na 3:2), ale już po chwili Zhang straty odrobiła. To poznaniankę podłamało, za chwilę znów oddała podanie i Zhang nie miała już problemu z zakończeniem meczu. Po niemal 2,5h walki to Azjatka zeszła z kortu jako zwyciężczyni.

W New Haven rywalizuje też Agnieszka Radwańska, która w ćwierćfinale zmierzy się z inną z Chinek, Shuai Peng.

Magda Linette - Shuai Zhang 3:6, 7:6, 3:6