Janowicz narzeka. "Warunki najgorsze z możliwych"

Jerzy Janowicz wygrał drugi mecz w trwającym w Szczecinie challengerze ATP Pekao Szczecin Open. Polak pokonał reprezentanta Francji Kenny'ego De Scheppera 6:1, 7:6 (2). W meczu o półfinał zagra z Florianem Mayerem z Niemiec.

Polak doskonale rozpoczął mecz z De Schepperem. Nie mylił się przy własnym serwisie i znakomicie returnował. Po 25 minutach wygrał pierwszego seta.

Teraz Mayer

Drugiego też rozpoczął od przełamania Francuza i zapowiadało się szybkie rozstrzygnięcie. Tymczasem rywal zaczął grać nieco lepiej - przy stanie 4:5 odrobił stratę gema i doprowadził do tie breaka. W nim Polak znowu zdecydowanie dominował.

- Warunki do gry były najgorsze z możliwych, zimno, do tego mocno wiało - tłumaczył Janowicz.

W piątkowym pojedynku, którego stawką będzie awans do najlepszej czwórki turnieju, zmierzy się z doświadczonym Niemcem Florianem Mayerem. - Jest nieprzewidywalnym zawodnikiem. Mega dobrym w defensywie, świetnie się porusza na korcie, ma super wolej – mówił Janowicz.