Pierwsza rakieta świata znowu za burtą. Tak źle nie było od lat

Najpierw porażka w 1/8 finału w Madrycie, teraz odpadnięcie w II rundzie w Rzymie. To nie są udane tygodnie dla Andy'ego Murraya. Lider światowego rankingu tenisistów przegrał w dwóch setach z Włochem Fabio Fogninim i tym samym nie obroni trofeum.

To drugi z rzędu nieudany turniej Brytyjczyka. W ubiegłym tygodniu w Madrycie odpadł w 1/8 finału po porażce z Chorwatem Borną Coricem. We wtorek w swoim pierwszym meczu w turnieju ATP w Rzymie nie miał nic do powiedzenia w starciu z fenomenalnie dysponowanym Fogninim.

Kolejnego prezentu nie było

Pierwszego seta włoski tenisista wygrał łatwo 6:2. W drugim prowadził już 5:2, serwował po zwycięstwo, ale Murray, który dzień wcześniej zdmuchnął świeczki z tortu z okazji 30. urodzin, zniwelował stratę do tylko jednego gema. Fognini jednak kolejnej szansy nie wypuścił już z rąk i wprawił całe Foro Italico w euforię.

Został tym samym piątym Włochem, który wygrał ze światową "jedynką". Z kolei dla Murraya to piąty kolejny turniej, w którym nie dotarł do finału. Tak złej serii nie miał od 2014 roku.

Do kolejnej rundy w Rzymie (1/8 finału) awansował za to Serb Novak Djoković. Wicelider światowego rankingu i czterokrotny triumfator imprezy w stolicy Włoch pokonał Brytyjczyka Aljaza Bedenego 7:6 (7-2), 6:2.