tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Fatalne prognozy w Trondheim. Skoczkowie znów mogą obejść się smakiem

Fatalne prognozy w Trondheim. Skoczkowie znów mogą obejść się smakiem
Foto: fis-ski-com Skoczkowie mogą mieć kolejne kłopoty z wiatrem

Organizatorzy turnieju Raw Air nie mają łatwego życia. Na środę - dzień po tym, jak z powodu zbyt silnego wiatru odwołano konkurs w Lillehammer - zaplanowano kwalifikację do konkursu w Trondheim. Niestety, tam również prognozy są fatalne.

We wtorek rywalizację przerwano po próbach połowy stawki w pierwszej serii. Silny wiat zagrażał bezpieczeństwu skoczków, o czym najbardziej przekonał się Słoweniec Jernej Damjan, który musiał ratować się przed upadkiem.


 

Wiadomo już zatem, że organizatorzy Raw Air nie zrealizują całego zaplanowanego programu zawodów, który przewidywał oddanie przez skoczków szesnastu skoków zaliczanych do klasyfikacji generalnej.

W Trondheim kolejne problemy

Warunki pogodowe na wzgórzu Granasen też nie będą łaskawe dla skoczków. Wiać ma podobnie, jak w Lillehammer, a dodatkowo mogą pojawić się porywy osiągające nawet do 25 m/s. Przy takim wietrze o skakaniu nie ma mowy.

Bezpieczne przeprowadzenie zawodów gwarantuje stabilny wiatr w granicach 2 m/s...

Na starcie środowych kwalifikacji ma stanąć siedmiu reprezentantów Polski.

Niedościgniony Kraft

W klasyfikacji generalnej Raw Air (po 6 skokach) prowadzi Austriak Stefan Kraft przed Niemcami Andreasem Wellingerem i Markusem Eisenbichlerem. Czwarty jest Piotr Żyła ze stratą do lidera 58,3 pkt. Kamil Stoch plasuje się na 15. pozycji i ma na koncie o 108,7 pkt mniej od Krafta.

Austriak jest także liderem w Pucharze Świata. Po zwycięstwie w Oslo wyprzedził Stocha i ma nad nim 31 pkt przewagi.

W ubiegłym sezonie konkurs w Trondheim wygrał Słoweniec Peter Prevc. Najlepszy z Polaków - Andrzej Stękała - zajął szóste miejsce. Na 13. pozycji został sklasyfikowany Dawid Kubacki, a na 28. Kamil Stoch.

Cykl Raw Air zakończy się 19 marca w Vikersund.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.