tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wymowne zdjęcie Stocha z Kraftem robi furorę. "Są sprawy ważne i ważniejsze"

Wymowne zdjęcie Stocha z Kraftem robi furorę. "Są sprawy ważne i ważniejsze"
Foto: Facebook/Kamil Stoch Stoch i Kraft - sportowa rywalizacja to nie wszystko

Kamil Stoch stracił ostatnio koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na rzecz Stefana Krafta, ale Polak pokazał, że sportowa rywalizacja to nie wszystko. Po piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu na mamuciej skoczni w norweskim Vikersund, Stoch pochwalił się na Facebooku zdjęciem z Austriakiem.

22 stycznia po zawodach w Zakopanem Kraft tracił do Stocha aż 293 punkty. Od tamtego momentu zaczął jednak mozolnie odrabiać straty. 12 marca, po triumfie w Oslo, Austriak dopiął swego, wykorzystał 22. pozycję dotychczasowego lidera "generalki" i o 31 punktów wyprzedził Polaka.

Ten jednak nie zraził się utratą żółtej koszulki. Co więcej, uważał, że to może go tylko zmobilizować do dalszej walki. "Sport. Sekundy. Metry. Próby. Błędy. Wnioski. Emocje. Najbliżsi mówią, że jestem specjalistą od adrenaliny. Nie zamierzam tego zmieniać. Coco jambo i do przodu" - napisał wówczas Stoch na Facebooku.

Hit internetu

W piątek Polak wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w norweskim Vikersund, które zakończą cykl Raw Air. Skoczył zdecydowanie najdalej - 226,5 m. Tuż po nich zrobił sobie zdjęcie ze swoim głównym rywalem do walki o Kryształową Kulę. Obaj uśmiechnięci. Widać, że poza skocznią dobrze się dogadują. "Są sprawy ważne i ważniejsze" - napisał Polak.
 

Zdjęcie zrobiło furorę w internecie. W sobotę miało już 47 tysięcy polubień, a liczba ta z każdą godziną się zwiększa. "I tak powinno być", "Sport sportem a przyjaźń przyjaźnią bez zawiści", "Nie potrzeba żadnego komentarza. To zdjęcie to klasa sama w sobie" - rozpływają się w komplementach użytkownicy.

W sobotę na tym samym obiekcie odbędzie się konkurs drużynowy. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, rozpocznie się on o godz. 16.15.

Do końca sezonu skoczkowie będą rywalizować tylko na mamucich obiektach. Po rywalizacji w Vikersund przeniosą się na finałowe zawody do słoweńskiej Planicy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka
Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.