tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Puchar Świata w skokach narciarskich

Niebezpieczny upadek "Morgiego". Czeka go dłuższa przerwa?

Rozcięta twarz, obolała klatka piersiowa, uszkodzona ręka - to efekty upadku Austriaka w pierwszej serii skoków w niedzielnym konkursie Titisee-Neustadt.

Reprezentant Austrii chciał powtórzyć wynik z soboty, kiedy oddał najdalsze skoki i wygrał pierwszy konkurs wyprzedzając o ponad trzy punkty Kamila Stocha. Świetnie prezentował się także w kwalifikacjach.

Daleko, ale nie ustał

Poleciał daleko, wylądował na na 141. metrze, niestety jedna narta podcięła drugą i zawodnik z impetem uderzył w zeskok. W jednym momencie ucichła cała publiczność tłumnie zgromadzona wokół skoczni.

Po kilku chwilach 27-latek próbował wstać, podbiegł jeszcze kilka metrów, ale zaraz znów leżał na śniegu. Dopiero wtedy obok niego znaleźli się lekarze, którzy na noszach znieśli go z zeskoku.

Liczne urazy

Kontuzje Morgensterna po upadku:

Poobijana klatka piersiowa, żebra, biodro, dłoń, rozcięty łuk brwiowy i podbródek.

.

Około dwudziestu minut skoczek był opatrywany w namiocie medycznym. Po pół godzinie nad skocznię przyleciał helikopter, który przetransportował obolałego zawodnika do oddalonego 37 kilometrów od Titisee-Neustadt szpitala we Freiburgu.

Austriacka telewizja ORF poinformowała, że Morgenstern jest przytomny, ma poobijaną klatkę piersiową, żebra, biodro, dłoń oraz rozcięty łuk brwiowy i podbródek.

Jak na siłę, z którą upadł na zeskok to i tak urazy nie wyglądają aż tak groźnie. Nie dowiedzieliśmy się jednak jak długo "Morgi" będzie pauzował i czy przerwa nie spowoduje utraty formy, tak ważnej przed zbliżającymi się: Turniejem Czterech Skoczni i konkursami olimpijskimi.
Puchar Świata w skokach narciarskich

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.