Wzięli rewanż za finał z ubiegłego roku. Puchar jest ich

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała we Wrocławiu PGE Skrę Bełchatów 3:1 w finale turnieju Final Four Pucharu Polski siatkarzy i po raz szósty w historii klubu sięgnęła po to trofeum.

Finał rozgrywany we wrocławskiej Hali Stulecia był powtórką tego sprzed roku, który także odbywał się w stolicy Dolnego Śląska, ale w kameralnej hali Orbita. Wówczas po pięciosetowym dramatycznym pojedynku górą była Skra. Teraz ZAKSA wzięła rewanż.

Błysnął Konarski

Łatwo wyszła na prowadzenie 7:3, świetnie w tym fragmencie prezentował się Dawid Konarski. Skra odrabiała jednak straty i w końcu doprowadziła do remisu (13:13), a chwilę później Mariusz Wlazły wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt. Przy stanie 27:27 ponownie klasą błysnął Konarski i ZAKSA wygrała pierwszego seta.

Drugą partię lepiej zaczęła Skra (3:0), ale później do głosu doszedł zespół z Kędzierzyna-Koźla (13:9). Kiedy zrobiło się 18:18, ZAKSA zdobyła sześć punktów z rzędu i wydawało się, że w tym secie emocji już nie będzie. Zawodnicy trenera Ferdinando De Giorgi chyba też tak myśleli, bo zaczęli popełniać proste błędy i bełchatowianie łatwo doprowadzili do remisu 24:24. ZAKSA już się nie podniosła i przegrała seta 25:27.

Bloki Wiśniewskiego

W trzecim De Giorgi szybko zareagował i przy wyniku 19:17 wziął czas. Chwila przerwy w grze dobrze podziałała na jego zespół, który zdobył kolejne dwa punkty i już nie oddał prowadzenia.

W końcówce seta czwartego dwoma blokami popisał się Łukasz Wiśniewski i ZAKSA prowadziła już sześcioma punktami. Nie zmarnowała takiej okazji, by mecz zakończyć.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:1 (29:27, 25:27, 25:20, 25:18).

ZAKSA: Dawid Konarski, Kevin Tillie, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) – Patryk Czarnowski, Rafał Buszek, Dominik Witczak.

PGE Skra: Srecko Lisinac, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Nicolas Uriarte, Nikolaj Penczew, Artur Szalpuk – Robert Milczarek (libero) – Bartosz Kurek, Bartosz Bednorz, Michał Winiarski, Marcin Janusz, Kacper Piechocki (libero).