ZAKSA nie do ruszenia. Znów ograła Rosjan

Siatkarze Zaks-y Kędzierzyn-Koźle pokonali we własnej hali Dynamo Moskwa 3:1 w meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów. Polski zespół z kompletem zwycięstw prowadzi w grupie A.

Kędzierzynianie po raz drugi okazali się lepsi w Lidze Mistrzów od Dynama Moskwa. 18 stycznia w stolicy Rosji zwyciężyli 3:1, a we wtorek we własnej hali powtórzyli ten wynik, choć mieli szansę wygrać bez straty seta. Są już prawie pewni pierwszego miejsca w grupie A.

W pierwszej partii zaimponował serwisem Belg Sam Deroo. Przy jego zagrywce od stanu 14:11 gospodarze zdobyli sześć punktów i bezpieczną przewagę utrzymali do końca seta. W drugim walka była bardziej wyrównana, ale ostatecznie kędzierzynianie po ataku Łukasza Wiśniewskiego wygrali 25:22.

Mogło być 3:0

Mecz mógł zakończyć się w trzeciej partii, w której podopieczni nowego selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgiego prowadzili 24:22. Rosyjska drużyna obroniła jednak dwa meczbole, a w grze na przewagi okazała się skuteczniejsza.

Podrażnieni gospodarze w kolejnym secie nie dali już rywalom szans, wykorzystując pierwszego meczbola. Atak Kevina Tillie wprawdzie Rosjanie odbili, ale jeden z nich dotknął siatki i sędzia odgwizdał koniec spotkania.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Dynamo Moskwa 3:1 (25:17, 25:22, 27:29, 25:21).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Dawid Konarski, Kevin Tillie, Mateusz Bieniek, Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Rafał Buszek, Patryk Czarnowski.

Dynamo Moskwa: Jurij Biereżko, Kostantin Bakun, Aleksiej Ostapienko, Siergiej Grankin, Aleksander Markin, Dmitrij Szczerbinin, Roman Bragin (libero) oraz Siergiej Antipkin, Denis Biriukow, Aleksander Wołkow, Paweł Krugłow, Dmitrij Ilinych.