Kapitan zostaje. Na rok, a może i dłużej

Kapitan siatkarskiej drużyny PGE Skry Mariusz Wlazły przedłużył o kolejny sezon kontrakt z tym klubem. 33-letni atakujący w zespole z Bełchatowa występuje od 2003 roku, wywalczył z nim osiem tytułów mistrza Polski.

O nowej umowie jednego z najlepszych polskich siatkarzy poinformowali na piątkowej konferencji prasowej prezes PGE Skry Konrad Piechocki i sam zawodnik. Kontrakt atakującego został zawarty na przyszły sezon, ale zawiera on opcję przedłużenia o kolejny rok.

Ogromny zaszczyt

Wlazły z klubie z Bełchatowa nieprzerwanie występuje od sezonu 2003. W tym czasie z PGE Skrą wywalczył osiem tytułów mistrza Polski (wszystkie w historii klubu) oraz zdobył srebrny i dwa brązowe medale, siedem razy triumfował w Pucharze Polski, dwa razy w Superpucharze Polski. Na arenie międzynarodowej z bełchatowską ekipą sięgnął po srebrny i dwa brązowe medale Ligi Mistrzów, trzy razy stawał na podium Klubowych Mistrzostw Świata.

- Bardzo cieszę się, że mogę dalej bronić barw tego zespołu. Dla mnie to ogromny zaszczyt. Mam nadzieję, że cele, które będą postawione przed naszą drużyną w następnym sezonie nie będą odbiegać od tych, o które walczymy co roku. Klub, który ma wysoko postawioną poprzeczkę, na pewno jest dla mnie dobrym miejscem – oświadczył Wlazły.