Trener powiedział kilka ostrych słów. Pomogło, mają medal

Serbowie zdobyli w Krakowie brąz siatkarskich mistrzostw Europy, pokonując w niedzielę 3:2 drużynę Belgii. Trzecie miejsce zajęli także cztery lata temu, kiedy współgospodarzem imprezy była Polska, a walka o medale odbyła się w Kopenhadze.

Serbia i Belgia przystąpiły do meczu w całkowicie innych nastrojach. Bałkańska ekipa była faworytem półfinału z Niemcami, ale przegrała go po tie-breaku.

Dla Belgów dotarcie do czołowej czwórki było dużym sukcesem. W walce o finał zostali zmiażdżeni przez Rosję (0:3), ale wciąż mieli więcej do zyskania niż stracenia.

Wszedł kapitan

Przegrali, choć bez walki medalu nie oddali. W pierwszym secie mieli bardzo dobre przyjęcie (na poziomie 61 procent), jednak kompletnie nie radzili sobie w ataku. W tym elemencie zawiódł zwłaszcza Sam Deroo, znany z występów w Zaksie Kędzierzyn-Koźle. Serbowie wygrali pierwszą partię 25:17.

Bardziej wyrównana była ta druga. Długo walka trwała punkt za punkt. Bardzo dobrą zmianę dał Gert Van Walle, który atakował niemal z każdej pozycji. Odżył także Deroo i było 25:22 dla Belgów. Zresztą podobnie było w kolejnej odsłonie. Czerwone Diabły wyraźnie złapały wiatr w żagle i wydawało się, że koniec spotkania jest kwestią czasu. Trzeciego seta zdobyły do 19.

Trener Serbów Nikola Grbić w trakcie przerwy powiedział zawodnikom kilka ostrych słów. Za Marko Podrascanina wszedł kapitan Dragan Stanković, który wspomógł blok. Czwarty set - 25:22 dla nich.

Oni też znacznie lepiej zaczęli tie-breaka. Ostatni punkt w meczu zdobył Uros Kovacević.

Biało-Czerwoni udział w turnieju skończyli na barażu o ćwierćfinał, w którym przegrali ze Słowenią 0:3.