Skra po raz pierwszy. Kryzys tylko chwilowy

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali na wyjeździe słoweński ACH Volley Lublana 3:1 w meczu 3. kolejki grupy D Ligi Mistrzów. To pierwsze zwycięstwo bełchatowian w tej edycji rozgrywek.

Przed spotkaniem z mistrzem Słowenii PGE Skra była w trudnej sytuacji. Po porażkach z rumuńskim SCM "U" Craiova i włoskim Azimutem Modena (po 1:3) pozostawała bez punktów, a kolejna przegrana niemal do minimum ograniczyłaby jej szanse na wyjście z grupy.

Duże możliwości

W Lublanie zawodnicy trenera Philippe'a Blaina od początku spisywali się jednak dużo lepiej niż w poprzednich meczach. W ich grze widać było dużą determinację, koncentrację i pewność siebie.

Przede wszystkim widocznie było to na zagrywce, m.in. po serwisie Nikołaja Penczewa PGE Skra pierwszy raz objęła prowadzenie (11:10). W dalszej fazie otwierającego seta po atakach Mariusza Wlazłego i Artura Szalpuka przyjezdnym udało się odskoczyć na cztery punkty (22:18), a partię zakończyły dwa potężne serwisy Srecko Lisinaca.

Miejscowi pokazali duże możliwości w trzecim secie. Na drugą przerwę techniczną po wcześniejszym ataku Apostolosa Armenakisa schodzili z przewagą czterech punktów (16:12), a następie jeszcze ją powiększyli, doprowadzając do kolejnej partii.

Kryzys ekipy z Bełchatowa okazał się chwilowy. Czwartą odsłonę goście rozpoczęli od prowadzenia 6:0. Później powiększali przewagę.

W kolejnym spotkaniu - 1 lutego we własnej hali - PGE Skra ponownie zmierzy się z mistrzem Słowenii.

Przegrali za to zawodnicy Asseco Resovii Rzeszów. W grupie B na własnym parkiecie zostali pokonani 3:0 przez ekipę Cucine Lube Civitanova.